piątek, 23 listopada 2018

Nadchodzi Thor! Bójcie się wrogowie Ziemian

Oczywiście film Thor (USA 2011) ma już siedem lat, ale dopiero teraz miałem okazję go zobaczyć po raz drugi i zrecenzować.  A czekają na mnie jeszcze dwie kontynuacje 8-)

Nie wiem dlaczego nie zrecenzowałem tego filmu po pierwszej projekcji, ale czas nadrobić tę zaległość. Zwłaszcza, że to bardzo dobry film produkcji Marvela. Thor (w tej roli Chris Hemsworth - Wyspa strachu, Star Trek, Thor: Mroczny świat, Thor: Ragnarok,  Dom w głębi lasu, Królewna Śnieżka i Łowca, Ghostbusters: Pogromcy duchów, Doktor Strange, W ciemności. Star Trek, Avengers, Avengers: Czas Ultrona, Avengers: wojna bez granic) - zostaje zesłany karnie z Asgardu na Ziemię przez swojego ojca Odyna (Anthony Hopkins - Magia, Drakula, Freejack, Joe Black, Beowulf, Wilkołak, Rytuał, Transformers: ostatni rycerz, Thor: Ragnarok, Thor Mroczny świat). 
Nie posłuchał bowiem zakazu dotyczącego ataku na jeden ze światów, gdzie żyją Lodowe Giganty. Thora i jego przyjaciół sprowokował jednak napad przeprowadzony przez dawnych wrogów właśnie w dniu koronacji Thora. Złamanie zakazu jest jednak złamaniem zakazu i nawet właściciel wielkiego młota Mjollnira musi się podporządkować woli Odyna. A na stanowisko króla czyha drugi syn Odyna - Loki (Tom Hiddleston - Avengers, Thor: mroczny świat, High-Rise, Crimson Peak, Thor: Ragnarok, Tylko kochankowie przeżyją, Avengers: wojna bez granic, Kong: Wyspa Czaszki), który knuje intrygę. Ale Thor ma teraz znacznie większy problem - na Ziemi nikt go nie traktuje jak wielkiego herosa, wzbudza zdumienie, a nawet posądzenie o to, że "ma nierówno pod sufitem". Traci też swoje "boskie" moce i władzę nad swoim młotem. Na szczęście trafia na ekipę naukowców, którzy badają tajemnicze zjawiska na niebie. Początkowo nie wierzą Thorowi w jego opowieści, ale ostatecznie przekonują się, że rzeczywiście jest mitycznym herosem. Tymczasem Ziemi zagraża niebezpieczeństwo... A na miejscu pojawiają się tajemnicze służby specjalne USA... Ważne - pamiętajcie - obejrzyjcie film do samego końca napisów! czeka Was niespodzianka 8-)


Film wyreżyserował znany raczej z ekranizacji dzieł Szekspira Kenneth Branagh (Frankenstein). I zrobił to naprawdę świetnie. Dobrze dobrał aktorów i zalew kiczu nie przeszkadza, a film ogląda się bardzo dobrze.Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga