wtorek, 1 grudnia 2020

Serial wart polecenia: Od nowa

Naprawdę świetny serial wyprodukowało HBO na koniec roku. "Od nowa" (The Undoing USA 2020) ogląda się z zapartym tchem od pierwszego (no może od drugiego) odcinka do samego końca. Cały czas zastanawiamy się "kto zabił". Możliwości jest kilka, a zwrotów akcji wiele...   

Film to popisowa rola dwóch wielkich gwiazd - serialowego małżeństwa - Grace Fraser (Nicole Kidman - Aquaman, Inwazja, Inni, Żony ze Stepford, Batman Forever) i jej męża Jonathana (Hugh Grant - Atlas chmur, Krytyczna terapia).

Jonathan jest znanym lekarzem onkologiem dziecięcym, który całe swe życie poświęca na leczenie chorych, bardzo się przy tym angażując. Ona jest terapeutką. Pewnego dnia mężczyzna zostaje oskarżony o zamordowanie kochanki (Matilda De Angelis), która jest koleżanką Grace z rady szkolnej. Okazuje się, że życie lekarza nie do końca wyglądało, jak się jego żonie wydaje. Jednak rodzina postanawia jednak stanąć murem za oskarżonym o morderstwo mężczyzną wierząc w jego niewinność. Tymczasem my, widzowie, zastanawiamy się kto zabił. Jonathan? A może jego żona? A może mąż kochanki (Ismael Cruz Cordova)? A może jeszcze ktoś inny? W winę Jonathana wierzą natomiast - ojciec Grace - Franklin Reinhardt (Donald Sutherland - Gabinet grozy doktora Zgrozy, Inwazja łowców ciał, Nie oglądaj się teraz, Buffy - postrach wampirów, Władcy marionetek, W sieci zła, Virus, Kosmiczni kowboje, Miasteczko Salem, Demon: historia prawdziwa, cykl: Igrzyska śmierci, Ad Astra) i jej przyjaciółka - Sylvia Steineitz (Lily Rabe - seria American Horror Story, Trauma). 

To nie tylko świetny horror, ale także kawał dobrego kina sądowego, pokazującego sposób procesowania w USA. Naprawdę warto zobaczyć serial autorstwa Davida E. Kelley (Life on Mars, Wonder Woman, Aligator - Lake Placid). Bardzo dobre aktorstwo dwójki aktorów, grających główne role, nieźle partnerujący im Donald Sutherland. Trochę gorzej z obsadą ról dziecięcych, no ale nie rażą, więc nie jest źle. Dodatkowo serial bardzo dobrze zrealizowany, b. dobre zdjęcia i muzyka. Nie mam zastrzeżeń!

Sześcioodcinkowy serial powstał na podstawie książki Jean Hanff Korelitz "Nie chciałaś wiedzieć"

 Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga