poniedziałek, 4 lutego 2008

Martwe Zło 2 czyli złą dłoń trzeba odciąć !

Martwe zło 2 to klasyka. Dla widza jednak nie obeznanego w temacie może być powodem szoku ! Oglądałem ten film pierwszy raz od kilku lat i znowu mnie zadziwił ! Odkrywam w nim coraz to nowe rzeczy.
Sam Raimi nakręcił ten film (tu zwiastun) w 1987 roku. Ma on już więc 21 lat. Nic więc dziwnego, że efekty specjalne wydają się archaiczne. Ale musicie to zobaczyć sami.
Dzielny Ash (w tej roli Bruce Campbell )wyjeżdża wraz z dziewczyną do domku w lesie. Tam znajdują Necronomicon czyli Księgę Umarłych – no bo co by mogli odnaleźć. Puszczone z magnetofonu (szpulowego) zaklęcie powoduje uwolnienie zła! Sceny z tego filmu naprawdę przeszły do klasyki . Odcięta dłoń Asha, która stała się zła, Ash z piłą mechaniczną zamiast dłoni… naprawdę cudowne !
Na płycie dvd wydanej przez Vision możecie dodatkowo znaleźć 32 minutowy dokument o tym jak powstawał film.

Łącznie powstały cztery części tego filmu: Martwe zło, Armia Ciemności i Within The Woods. A co ciekawe Sam Raimi pracuje(jako producent) nad kolejną częścią filmu. Premiera w przyszłym roku. Już nie moge się doczekać 8-). A dla miłośników cyklu tutaj mała niespodzianka.

4/5 Kostuch
Evil Dead 2 USA 1987
83 min.
Reż. i scen. Sam RaimiGrają m.in. Bruce Campbell, Sarah Berry, Dan Hicks, Kassie Wesley, Richard Domeier

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga