poniedziałek, 11 grudnia 2023

Polskie seriale: Archiwista 2

Podoba mi się serial Archiwista, drugi sezon (Polska 2023) jest całkiem niezły, ale niestety irytują drobiazgi. Warto, by scenarzysta wiedział na przykład, że ani prokurator ani policja nie aresztują podejrzanych, a leży to w kompetencjach sądu. Niby drobiazg, ale warto przy takiej konkurencji zadbać też o szczegóły. 

W drugim sezonie Archiwisty ponownie głównym bohaterem jest policyjny archiwista Henryk Mikos (świetna rola coraz starszego Henryka Talara). Po ciężkim postrzeleniu jego współpracownicy Zuzy Wasiluk (Paulina Gałązka) cywilny pracownik policji nie może się pogodzić z tym tragicznym zdarzeniem.

Do pomocy dostaje jednak kolejną policjantkę - Hanię Buczak (Anna Kraszewska). Będą mieli nie lada przeciwnika - powszechnie znanego mechanika samochodowego - Waldemara Bożyńskiego (świetna rola Artura Żmijewskiego), który kierował miejscową grupą przestępczą. Każdy odcinek to osobna zagadka kryminalna, w której rozwiązaniu pomaga Henryk Mikos. Jednak wszystkie epizody łączy jeden wątek - poszukiwań Bożyńskiego i próba rozwikłania wielkiej afery, w którą zamieszanych może być wiele znaczących postaci...

Serial wyreżyserował Robert Wichrowski, a głównym scenarzystą jest Bartosz Janiszewski. Nieco zmieniła się formuła tego serialu po tych kilku latach. Jest bardziej brutalny, więcej w nim wulgaryzmów, co akurat nie wpływa jakoś szczególnie pozytywnie na całość. Fajna, wciągająca fabuła, ale Archiwista nie dorównuje wielu polskim serialom z ostatnich lat. Jeżeli jednak zapytacie, czy warto obejrzeć, odpowiem - oczywiście. Ale ja też jestem wielkim fanem polskich produkcji! 

Drugi sezon liczy 10 odcinków. Można je obejrzeć na platformie TVP VOD.   


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga