poniedziałek, 30 października 2023

Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry! Demoniczna rola Asy Butterfield

Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry! (All Fun and Games USA 2023) Horror z Asą Butterfield w roli głównej będzie miał premierę kinową 10 listopada. Dziś miałem okazję obejrzeć seans przedpremierowy i trzeba przyznać, że film ten robi całkiem niezłe wrażenie w kinie. 

Akcja filmu toczy się w Salem (tak, tak - tym, tym, gdzie kilkaset lat temu zabijano rzekome czarownice. Dwaj bracia - Marcus (Asa Butterfield, znany m.in. z Sex Education) i Jonah (Benjamin Evan Ainsworth - Nawiedzony dwór w Bly, Sandman) znajdują tajemniczy sztylet i pamiętnik.

Szybko okazuje się, że niesie on śmiertelne zagrożenie dla chłopców, ale także dla ich znajomych. Tajemniczy demon zawładnął Marcusem i rozpoczął makabryczną grę... 

Cała historia ma oczywiście związek z tym, co się działo kilkaset lat wcześniej. Dzieciaki z Salem narzekają, że nikt ich nie nauczył prawdziwej historii tego miasteczka i nie wiedzą, jak uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa, takiego właśnie, jak w tym filmie. 

Horror wyreżyserowany przez Erena Celeboglu i Ari Costę jest mroczny krwawy, brutalny i wulgarny. Nie jest, więc to opowieść dla młodych ludzi. Duże wrażenie robi Asa Butterfield, naprawdę świetnie wcielił się w Marcusa opętanego przez demona, nieźle też zagrał jego filmowy brat - Benjamin Evan Ainsworth.W filmie wystąpiła też Natalia Dyer, czyli Nancy ze Stranger Things. Na pewno jest to film warty obejrzenia, zwłaszcza w kinie. 

Polską premierę miał ten film na festiwalu Splat!FestFilm 2023 w ubiegłym tygodniu.

Moja ocena: 6/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga