czwartek, 27 lipca 2023

Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko. "Śmierć obcokrajowcom"

Kolejną część Nocy oczyszczenia (The Forever Purge USA 2021) ogląda się z przyjemnością. Co prawda fabuła filmu jest taka sama jak w poprzednich częściach, ale tym razem uczestnicy Nocy oczyszczenia zamierzają zabić wszystkich obcokrajowców. I co ważne, noc nie kończy się o siódmej, a trwa kolejne godziny, a końca nie widać. 

Noc Oczyszczenia wraca po czterech latach. Nowi Ojcowie Założyciele ogłaszają reaktywacje krwawej rzezi. Główni bohaterowie to meksykańskie małżeństwo, które nielegalnym tunelem dostaje się do USA w poszukiwaniu lepszego życia. Tam jednak szybko okazuje się, że nie jest ono wcale aż takie lepsze, aż w końcu nadchodzi czas walki o życie.

Nie tylko swoje, ale także innych krajan, a także amerykańskich gospodarzy, którzy ich zatrudniali. Trzeba przyznać, że film robi piorunujące wrażenie, jakże aktualny jest bowiem problem migrantów w naszych czasach. Grupa Amerykanów postanawia się wszystkich obcokrajowców pozbyć. Ostatecznie! Nie kończą też nocy oczyszczenia - rzeź trwa dalej! Gdzie będą uciekać Meksykanie, którzy uciekli z Meksyku?! Do Meksyku...

Film wyreżyserował Everardo Gout, a scenariusz napisał James DeMonaco

Moja ocena: 6/10 


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga