piątek, 17 września 2021

Potwór z bagien - sezon 1

Chyba mam ostatnio przesyt filmów i serialów powstałych na podstawie komiksów. A może po prostu Potwór z bagien (Swamp Thing USA 2019) nie zachwyca. Rozpoczynałem z dużymi nadziejami, kończyłem z pewnym znudzeniem, licząc, że drugiej części nie będzie.

Głównym bohaterem są bagna w małej miejscowości w Luizjanie. Na ich terenie pewien naukowiec - Alec Holland (Andy Bean - To: Rozdział 2, Transfromers: Ostatni rycerz, Seria Niezgodna: Wierna), na zlecenie lokalnego biznesmena Avery'ego Sunderlanda (Will Patton - Wysłannik przyszłości, Armageddon, Przepowiednia, Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko, Halloween, Wrogie niebo, Czwarty stopień, Punisher, Władcy marionetek) szuka cudownego środka medycznego.

Nie wie, że w bagnach topione są trujące środki. Pewnego dnia dochodzi do wybuchu epidemii i do miasteczka przyjeżdża doktor Abby Arcane (Crystal Reed - Teen Wolf, Gotham, Skyline, Ghostland) ze specjalnej jednostki do zwalczania tego typu zagrożeń. Rozpoczyna się walka z czasem...

To serial wielowątkowy, w którym każdy ma swoje problemy, a losy wielu osób dosyć niespodziewanie łączą się ze sobą. Nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, ale akcja tocz się jakoś powoli, doktor Abby błąka się po bagnach szukając Hollanda, żona biznesmena - Maria Sunderland (Virginia Madsen - Dziewczyna w czerwonej pelerynie, Dead Rising, Udręczeni, Nawiedzony, Candyman, Armia Boga, Szkoła zombie, Numer 23, Resilient, Nieśmiertelny 2) koniecznie chce, by wróciła do niej córka Shawna (Given Sharp), która utonęła wiele lat temu. Jest jeszcze miejscowa szeryf Lucilia Cable (Jennifer Beals - Oblubienica Frankensteina, Księga ocalenia, Grudge - Klątwa 2, Armia Boga 2, Pocałunek wampira), którą łączą intymne więzy z Sunderlandem oraz jej syn (Henderson Wade - Zagłada Ziemi, Extant: Przetrwanie), który podkochuje się w Abby. No i jest jeszcze Daniel Cassidy (Ian Ziering - cykl Sharknado, Lawalantula, Aztecki tyranozaur, Pranie mózgów, Tsunami Zombie., Wąż kontra mangusta) - właściciel miejscowej wypożyczalni, były kaskader i aktor grający niegdyś niebieskiego diabła, który nie może opuścić miasteczka. No i Alec, który szybko zamienia się w... 

Nie, nie, nie, wszystkiego Wam nie będę zdradzał. Serial Gary'ego Daubermana (W pajęczej sieci, Krwiożercza małpa, Potwór z mokradeł, Annabelle, Annabelle: Narodziny zła, Annabelle wraca do domu, Wataha u drzwi, To, To: Rozdział 2, W ukryciu, Zakonnica) i Marka Verheidena (Ash kontra martwe zło, Daredevil, Constantine, Wrogie niebo, Battlestar Galactica, Herosi, Tajemnice Smallville, Strażnik czasu) jest naprawdę niezły i może niepotrzebnie narzekam. Każdy powinien się sam przekonać o jego wartości. Potwora z bagien znajdziecie na HBO. 

 Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga