piątek, 28 maja 2021

Armia umarłych - spore rozczarowanie

Niestety, miał być hit, wyszedł spory kit. Podobno Zack Snyder pracował nad Armią umarłych (Army of the Dead USA 2021) kilka lat, ale kompletnie tego nie widać. nawet jak na film o zombie jest naiwny i głupiutki, słabo zagrany, chociaż trzeba przyznać, że umarlaki są całkiem nieźle zrobione. 

Akcja filmu toczy się w opanowanym przez zombiaków Las Vegas. Miasto kasyn jest odizolowane od reszty USA, a władze zamierzają zrzucić na nie bombę jądrową, aby pozbyć się problemu. Na kilkadziesiąt godzin przed planowaną eksterminacją umarłych grupa najemników usiłuje wykraść z jednego z kasy 200 milionów dolarów.

Jednak nie wiedzą, że zleceniodawca - szef kasyna (Hiroyuki Sanada - Mortal Kombat, Avengers: koniec gry, Life, Wolverine, The Ring - Krąg, The Ring - Krąg 2, Samuraje z piekła rodem), ma inne plany, niż kradzież pieniędzy, a jego wysłannik ma zupełnie inny cel. 

Niestety film Zacka Snydera (Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera, Człowiek ze stali, 300, Świt żywych trupów, Watchman: Strażnicy, Sucker Punch, Batman v Superman, Liga Sprawiedliwości (2019) ) jest bardzo słabiutki, scenariusz Joby Harolda (Król Artur - legenda miecza, Przebudzenie) i Shay Hatten jest pełen dziur i bzdur. Sama idea akcji kompletnie położona, bo jej zleceniodawca mógł osiągnąć swój cel nie wysyłając oddziału najemników, a kilku dobrych żołnierzy, którzy spełniliby jego oczekiwania, nie próbując się dostać do skarbca kasyna. Beznadziejne sceny werbowania najemników do akcji, plastikowa rozmowa głównego najemnika - Scotta Warda (Dave Bautista - Riddick, Blade Runner 2049, Strażnicy galaktyki, Strażnicy galaktyki vol. 2, Avengers: Wojna bez granic, Avengers: koniec gry, Diuna) z porzuconą lata wcześniej córką - Kate (Ella Purnell - Czarownica, Tarzan- Legenda, UFO, Kick-Ass 2, Intruders). Dodatkowo trwa prawie 2,5 h, zdecydowanie za długo. Co najmniej o godzinę!

I tak sporo tych wad można wymieniać... Ale parę plusów jest - chociażby wygląd zombiaków i to, jak walczą. I może to, że jedna z bohaterek ma koszulkę Exploited 8-)

Jeżeli macie sporo czasu - możecie zobaczyć ten film na Netflix, ale lepiej chyba wybrać coś lepszego!


 Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga