środa, 8 lipca 2020

Klasyczne kino katastroficzne: Góra Dantego

W latach 90. powstało kilka filmów katastroficznych, które lubię oglądać do dziś. Opisywana dzisiaj Góra Dantego (Dante's Peak USA 1997) oraz Twister i Wulkan. Jak na tamte czasy były zrobione naprawdę bardzo dobrze. 

Góra Dantego opowiada o wybuchu wulkanu w małej turystycznej miejscowości Cascade Mountains. Naukowcy usiłują ostrzec do ostatniej chwili mieszkańców i władze miasteczka o tym, że pozorni wygasły wulkan już wkrótce ożyje. Już pierwsze wstrząsy wywołują panikę wśród ludności. Naukowcy będą musieli walczyć o ich życie!


Film wyreżyserował Roger Donaldson (Gatunek), a scenariusz napisał Leslie Bohem (Extant: Przetrwanie, Wybrańcy obcych, Koszmar z ulicy Wiązów 5: Dziecko, Dom 3). W rolach głównych zagrali znani aktorzy: Pierce Brosnan (Worek kości, Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna, Marsjanie atakują) i Linda Hamilton (Terminator, Terminator 2, Terminator: Mroczne przeznaczenie, Dzieci kukurydzy, Macki Trójkąta Bermudzkiego, King Kong żyje). Dobre, jak na tamte czasy efekty specjalne, wartka, wciągająca akcja, w której kibicujemy bohaterom do samego końca, to wszystko sprawia, że warto sobie ten film przypomnieć, a jeśli ktoś nie widział, a lubi kino katastroficzne to powinien koniecznie zobaczyć Górę Dantego, która jest dostępna m.in. na Netflix.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga