sobota, 28 stycznia 2023

Glina: Najlepszy polski serial kryminalny (sezon 2)

Znakomita kontynuacja pierwszego sezonu Gliny (Polska 2008). To zdecydowanie najlepszy polski serial sensacyjny/kryminalny, znakomicie nakręcony i zagrany. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział - zdecydowanie polecam! 

Ponownie oglądamy przygody policjantów wydziału zabójstw komendy stołecznej policji. Codziennie tropią oni sprawców brutalnych zbrodni, jednocześnie uczestnicząc w walce z przestępczością zorganizowaną, szukając sprawcy zabójstwa ich kolegi. Akcja poszczególnych wątków jest rozciągnięta na kilka odcinków, tak jak na przykład sprawa seryjnego zabójcy kobiet. 

Bardzo szkoda, że serial Władysława Pasikowskiego skończył się na drugim sezonie. Zakończenie wcale nie jest takie oczywiste, jakby się wydawało. W tym serialu wszystko jest świetne: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, dźwięk, muzyka i aktorstwo. Znakomite role zagrali w nim między innymi: Jerzy Radziwiłowicz (Glina)Maciej Stuhr (Bad Boy, Czerwony kapitan, Glina, Pokłosie, Drogówka, Polityk, Belfer), Jacek Braciak( Kler, Pod Mocnym Aniołem, Glina, Drogówka, Róża, Oficer, Oficerowie, Oficer 3, Katyń). Zdecydowanie Wam polecam! Jeżeli nie widzieliście znajdziecie go na TVP VOD

moja ocena: 10/10
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga