czwartek, 21 lipca 2022

Kino familijne: Ainbo - strażniczka Amazonii

I kolejna animacja obejrzana wraz z dzieciakami na wakacjach. Tym razem jednak znacznie ciekawszy film, z zabarwieniem ekologicznym - Ainbo - strażniczka Amazonii (Ainbo USA, Peru 2021). Mieliśmy iść na tę bajkę do kina, ale się nie udało. Skorzystaliśmy więc z pomocy Canalu Plus. 

Film opowiada o młodej dziewczynie, która musi stanąć w obronie Amazonii. Pomagają jej przyjaciele i odrobina magii. A zagrożeniem dziewiczej części amazońskiej dżungli jest oczywiście człowiek i jego chęć zysku. Ainbo nie spodziewa się, że ktoś może chcieć zniszczyć jej dom i domostwa jej ludu. W walce z bezwzględnymi ludźmi będzie jej pomagać duch zmarłej matki. A my będziemy jej kibicować i trzymać kciuki żeby jej się udało. 

Dobrze zrobiona animacja, z fajnym przesłaniem, naprawdę takie bajki chciałoby się oglądać. Dlatego polecam Wam Ainbo, którą wyreżyserowali Richard Claus (Między nami wampirami) i Jose Zelada, a scenariusz pomagał pisać Brian Cleveland (Fingerprints). Tylko uwaga, niektóre postacie mogą wydać się młodszym dzieciakom straszne, więc to film raczej dla trochę starszych dzieciaków. 

Moja ocena: 6/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga