środa, 30 września 2020

American Horror Story sezon 3: Sabat

Kolejne mocne uderzenie ze strony twórców serialu American Horror Story. Tym razem trzeci sezon z podtytułem Sabat (USA 2013-14) liczy 13 odcinków i jak możecie się domyśleć dotyczy czarownic. Ponury klimat, mroczni bohaterowie i zaskakujący zwrot akcji. Znowu możecie liczyć na emocje od początku do końca serialu!

Serial opowiada o szkole czarownic w Nowym Orleanie, prowadzonej przez Cordelię Fox (Sarah Paulson -cykl American Horror Story, Glass, Spirit - duch miasta, Amerykański horror, Nie otwieraj oczu). Chroni ona młode czarownice przed pogromami takimi, jak te w Salem.

Czarownice podzielone są na dwie frakcje - czarne i białe. Zresztą dużo w tym serialu o rasizmie. I bardzo dobrze - bo trzeba o tym cały czas mówić!

Białymi dyryguje Wielebna Fiona Goode ((Jessica Lange - cykle: American Horror Story, King Kong), czarnymi Marie Leveau (świetna Angela Bassett - Czarna Pantera, Green Lantern, Mission: Impossible: Fallout, Avengers: Koniec gry, Dziwne dni, Wampir w Brooklynie, Critters 4). Walczą ze sobą, by ostatecznie zawrzeć przymierze. Świetną rolę zagrała w serialu Kathy Bates (Dzień, w którym zatrzymała się ziemia, Opętanie, Misery, Bastion, Nastoletni wampir), w roli białej wiedźmy - rasistki Delphine Lalaurie

Mnóstwo wątków, które świetnie splatają się ze sobą, nieoczywiści bohaterowie, do których nie ma się co przywiązywać i liczyć na ich szlachetne oblicze. Naprawdę dzieje się! 

Serial stworzyli: Ryan Murphy (cykle: American Horror Story, American Crime Story) i Brad Falchuk (cykl American Horror Story i Pokolenie mutantów). 
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga