wtorek, 4 sierpnia 2020

Jak Hitchcock nakręcił Psychozę

Hitchcock (USA 2012) to fajna opowieść o tym, jak słynny reżyser nakręcił jeden ze swoich najlepszych filmów - Psychozę. Jak musiał walczyć z cenzurą, wytwórnią, z którą miał umowę, jak poświęcił na produkcję własne pieniądze i nakręcił film, tak by żadne szczegóły nie przedostały się do opinii publicznej. 

Akcja toczy się w 1959 roku. Reżyser dopiero co nakręcił "Północ - północny zachód", film dobrze przyjęty. Nie chce jedna w prosty sposób skonsumować dotychczasowych sukcesów, a stara się sprostać kolejnym wyzwaniom. Dlatego po lekturze książki "Psycho" decyduje się na nowatorski thriller.
Na szczęście od początku wiemy, że Hitchcockowi (Anthony Hopkins - Dracula, Magia, Freejack, Joe Black, Beowulf, Wilkołak, Rytuał, Transformers: ostatni rycerz, Thor: Ragnarok, Thor Mroczny świat, Thor: Ragnarok) się udało, a Psychoza cieszyła się wielką popularnością. Wiele dobrego do filmu wnosi żona reżysera - Almy Reville (Helen Mirren - 2010: Odyseja kosmiczna, Winchester: Dom duchów), która odgrywała wielką rolę w kręceniu jego filmów. To Ona bierze na siebie ciężar kręcenia Psychozy, gdy mąż zaniemógł.


Film wyreżyserował Sacha Gervasi, a scenariusz napisał John J. McLaughlin (Śpiączka, Czarny łabędź).Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga