czwartek, 23 lipca 2020

Podsumowanie trylogi Blade

Jeden z moich ulubionych filmów o wampirach, to właśnie Blade. Bohater, który sam jest wampirem, ale walczy z wampirami i broni ludzi. Obraz Blade - Mroczna Trójca (Blade: Trinity USA 2004) zakończył ten cykl, chociaż spodziewałem się, że powstaną kontynuacje. Tak przynajmniej wynikało z końcówki filmu. 


Tym razem Blade (Wesley Snipes - Blade - wieczny łowca, Blade - wieczny łowca 2, Człowiek Demolka, Sport przyszłości) musi się zmierzyć z ożywionym Draculą (Dominic Purcell - Skaznay na śmierć, Equilibrium, W imię króla 3, Nienasycony), przywróconego do życia, aby zniszczył głównego wroga wampirów. Niestety w tym odcinku ginie przyjaciel Blade - Abraham Whistler, który produkował nowatorską broń na wampiry (Kris Kristoferson - Blade - wieczny łowca, Blade - wieczny łowca 2,Obłęd, Planeta małp), ale do Blade'a dołączają Młodzi Łowcy! Dodatkowo Blade zostaje wrobiony przez wampiry w morderstwo i jest poszukiwany także przez policję. Sami widzicie, sprawy się komplikują.

Film wyreżyserował David S. Goyer (Nienarodzony, Człowiek ze stali, Szatańskie zabawki, Władca marionetek, Arkadia, Kruk 2, Mroczne miasto, Nick Fury, Krypton, Constantine, Blade 1-3, Batman - Początek, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Jumper, Nienarodzony, Ghost Rider i Ghost Rider 2, Terminator: Mroczne przeznaczenie), któremu scenariusz pomagali napisać: Marv Wolfman (Arrow, Blade: The Series, Godzilla, Spider-Man, Batman, Conan Awanturnik, Superman, Transformers) i Gene Colan. Nie osiągnęli oni jednak sukcesu, który zaliczyły dwie pierwsze części. Nie wiem sam czego zabrakło, może trochę świeżości...

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga