wtorek, 6 grudnia 2022

Polowanie na ludzi. Kiedy ofiary stają się myśliwymi!

Kolejny film o polowaniach na ludzi. Zwykle bogaci urządzają sobie łowy na ubogich, którzy padają jak muchy, ale do czasu. Zwykle się znajduje jeden odważny i zdesperowany (lub odważna i zdesperowana), który urządza polowanie na bogatych. Tak jest też w filmie "Polowanie" (The Hunt USA 2020).

Dwunastka nieznających się ludzi budzi się na łące. Nie wiedzą skąd się tam wzięli, ani co mają zrobić. Szybko jednak okazuje się, że ktoś urządza na nich polowanie. Padają pierwsze strzały, a oni sami znajdują w wielkiej, drewnianej skrzyni arsenał broni. Zaczynają uciekać i padają pierwsze ofiary.

Szybko jednak wyłania się mała grupka ludzi, którym wydaje się, że udało im się uciec. Nie wiedzą jednak, że rzekoma ucieczka jest pod kontrolą organizatorów Polowania. Wiedzą natomiast, że jest coś takiego jak Farma, na której toczy się Polowanie na ludzi!

Kto i dlaczego wybrał uczestników polowania? Z filmu wynika, że jest to jakaś elita, która wyszukuje ludzi niepoprawnych politycznie, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy to tylko pozory. Brutalny thriller, przesycony czarnym humorem wciąga i oglądamy ten film z prawdziwą przyjemnością, typując kto jest prawdziwa ofiarą, a kto udaje ofiarę polowania, a w rzeczywistości jest łowcą. Kto przeżyje? Kto kogo przechytrzy? Zobaczcie sami! 

Reżyserem filmu jest Craig Zobel (Mary z Easttown, Westworld, Outcast: Opętanie, Pozostawieni), a scenariusz napisali: Nick Cuse (Połączenie oczekujące, Pozostawieni, Watchmen, The Lost, W ciemności. Star Trek, World War Z) i Damon Lindelof (Pozostawieni, Watchmen, Prometeusz, Kowboje i obcy).

Moja ocena: 6/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga