wtorek, 21 lipca 2020

Nieposłuszni. O tym jak bezdomni schronili się w bibliotece

Od dawna szykowałem się do obejrzenia tego filmu. Wreszcie była okazja żeby zobaczyć "Nieposłusznych" (The Public USA 2018). Dramat Emilio Esteveza, bardziej mi znanego do tej pory, jako aktora (zresztą występuje w tym filmie w jednej z głównych ról) opowiada o grupie bezdomnych, którzy szczególnie mroźnej zimy gromadzą się w publicznej bibliotece w Cincinatti. 

Przepisy pozwalają pracownikom biblioteki, na usuwanie szczególnie uciążliwych gości.
Kiedy jednak bezdomni bojąc się śmierci z wychłodzenia szukają pomocy w bibliotece, jej szef Stuart Goodson (Emilio Estevez - Freejack, Maksymalne przyśpieszenie, Repo Man, Koszmary) - postanawia im pomóc.
Pewnego dnia bezdomni postanawiają pozostać w bibliotece po godzinach otwarcia. Ten akt obywatelskiego nieposłuszeństwa spotyka się z ostrą reakcją policji. Na miejscu pojawiają się oddziały gotowych do akcji funkcjonariuszy. Zgromadzeni w bibliotece zaczynają się obawiać użycia przemocy przez policję...

Naprawdę dobry film, który pokazuje nam problem, który jest bardzo blisko nas. Często wiele osób nie zwraca uwagi na bezdomnych, nie zastanawia się, jak przeżyją oni zimę i co się z nimi stanie. A czasami nie jest tak trudno im pomóc. Polecam!


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga