sobota, 19 października 2019

Halloween w internetowym reality show

W kolejnej, ósmej już części cyklu Halloween - Powrót (Halloween: Resurrection USA 2002) główni bohaterowie trafiają do domu Michaela Myersa, gdzie mają zbadać dlaczego stał się on seryjnym mordercom. Wcześniej jednak morderca w masce uzbrojony w wielki kuchenny nóż ostatni raz spotka się ze swoją siostrą - Laurie Strode (Jamie Lee Curtis - Halloween, Halloween 2, Wirus, Mgła, Bal Maturalny, Halloween: 20 lat później). 

Do domu Michaela Myersa (Brad Loree - Strażnik czasu, Sport przyszłości, X-Men 2, Ziemiomorze) wprowadza się ekipa telewizyjna i sześciu ochotników, którzy chcą noc Halloween spędzić w domu, w którym wychował się i pierwszy raz zabił, w wieku 6-lat, Michael Myers.
Mają zbadać dlaczego doszło do tak potwornej zbrodni. A całość ma być transmitowana w internecie. Nikt jednak nie spodziewa się jednak, że pojawi się on TEJ nocy w TYM domu we własnej osobie! Zaczyna się brutalne mordowanie... Czyli jest jak zwykle. Tyle, że tym razem film ubarwia oglądanie krwawych zdarzeń okiem telewizyjnej kamery.

Film wyreżyserował Rick Rosenthal (Dark Room, Halloween 2, Ptaki 2, Buffy: postrach wampirów, Witchblade, Tajemnice Smallville, Flash Gordon, Piękna i Bestia), a scenariusz napisali: Sean Hood (Conan Barbarzyńca 3D, Chora dziewczyna, Oblicza strachu, Kruk 4, Cube 2, Mroczne przywidzenia, Wcielenie zła) i Larry Brand (Psychic murders).

Film przeznaczony zdecydowanie dla fanów serii, chociaż miłośnicy horrorów, też się nie zawiodą. Jakiś rewelacji bym jednak nie oczekiwał. Znowu Michael Myers będzie się pojawiał za plecami swoich ofiar, przypatrywał im, a później krwawo mordował. Ot kolejna część serii, której pierwsza część była znakomita i weszła do klasyki kina!
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga