piątek, 4 grudnia 2020

Splat! Film Fest 2020: Influencer

O zagrożeniach w sieciach społecznościowych mówi się bardzo dużo. Na problem ten, w sposób prześmiewczy, ale też bardzo brutalny i krwawy opowiada film Influencer (Spree USA 2020), pokazywany podczas Splat! Film Fest, zorganizowany tym razem on line. 

Bohaterem filmu jest młody mężczyzna Kurt Kunkle (bardzo dobra rola Joe Keery'ego znanego ze Stranger Things), który próbuje zdobyć popularność w internecie. Niestety nie zyskuje więcej niż kilku obserwujących. Dlatego decyduje się na szokujący, makabryczny viral - zostaje kierowcą aplikacji Spree aby zabijać swoich pasażerów. Szuka też influencerów, którzy będą go oznaczać w mediach społecznościowych.

Wszystko transmituje z kilku kamer w internecie. 

Film zrealizowany w konwencji transmisji internetowych (nawet kilku naraz), z komentarzami, lajkami i przelewami dla prowadzącego viral, ale także zdjęciami z kamer przemysłowych Z jednej strony śmieszy, z drugiej strony wciska w fotel, bo masz świadomość ile zagrożeń czyha na młodych ludzi w sieci! Naprawdę dobre połączenie czarnej komedii ze slasherem nowej ery, ery społecznościowej!

Film wyreżyserował Eugene Kotlyarenko, któremu scenariusz pomagał napisać Gene McHughBrak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga