niedziela, 4 października 2020

Powrót Laleczki!

Child's Play (Francja, Kanada, USA 2019) wraca po latach w niezłej formie. Pamiętam, jak przed laty w napięciu czekałem na kolejne części horroru o morderczej lalce Chucky. Teraz niespodziewanie wraca i znowu bawi! 

Laleczka Buddie znowu podbija serce dzieciaków, stając się często jedynym ich przyjacielem. Tymczasem, w jednej z azjatyckich fabryk produkujących tę zabawkę pracownik, źle traktowany i wykorzystywany przez swojego przełożonego, a pewnego dnia zwolniony, zdejmuje wszelkie ograniczenia, co doprowadza do tego, że lalki mogą używać wulgaryzmów, przemocy i nie słuchają swoich właścicieli, a następnie popełnia samobójstwo.


Jakiś czas później - Karen (Aubrey Plaza) - matka samotnie wychowująca syna Andy'ego (Gabriel Bateman - Annabelle, Outcast, Kiedy gasną światła) daje mu w prezencie laleczkę. Szybko okazuje się, że to nie jest przyjemniaczek z reklam Buddie, a morderczy potwór ze sztuczną inteligencją, który szybko uczy się fachu zabójcy. A wszystko po to, by zaprzyjaźnić się z Andym.

Oczywiście nie jest to żadna rewelacja, ale ogląda się z przyjemnością, zwłaszcza jeśli w pamięci się ma stare części. Ciekawe, że twórcy filmu pokazują, jakie skutki może mieć zabawa ze sztuczną inteligencją i próba stworzenia robota - przyjaciela dla dzieci. Miłośników horrorów zapewne rozbawią nawiązania do Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną, w wykonaniu Chucky'ego, a fanów hip hopu scena z tekstem "To za Tupaca"

Film wyreżyserował Norweg Lars Klevberg (Polaroid), a scenariusz napisał Tyler Burton Smith.Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga