niedziela, 20 grudnia 2020

Słynne serie: Piątek trzynastego 6: Jason żyje

Mimo, że to już szósta część to ogląda się z przyjemnością nawet po wielu latach. Piątek trzynastego 6: Jason żyje (Jason Lives: Friday the 13th Part VI USA 1986) nie wnosi nic nowego do tej historii, znów Jason zabija kogo tylko popadnie!

Oczywiście, żeby Jason (C.J. Graham - Autostrada do piekła) mógł znowu zabijać musiał zostać ożywiony. A ożywiony został bo o śmierci zabójcy postanowił się przekonać Tommy Jarvis (Thom Mathews - Powrót żywych trupów, Powrót żywych trupów 2, Obcy z Los Angeles, Nemezis, The Vampire Hunters Club).

Kiedy Jason został odkopany - we wbity weń metalowy pręt uderzył piorun ożywiając go.

I tylko Tommy może go zabić. Jason rusza do reaktywowanego obozu, gdzie teraz wypoczywają dzieci. Trup ściele się gęsto. Jest strasznie ale i wesoło. Naprawdę ogląda się z przyjemnością. To jedna z najlepszych części serii.

Film wyreżyserował i scenariusz napisał Tom McLoughlin (Jedna ciemna noc, Koszmar Fredd'yego, Oni czasem wracają, Koszmar Helen Walker, Na granicy światów). Zarówno cykl Piątek trzynastego jak i każda jego część to pozycja obowiązkowa dla fanów horrorów! Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga