sobota, 4 maja 2019

Atomowy rekin sieje spustoszenie

Film Atomowy rekin (Atomic Shark USA 2016) tym się różni od innych filmów o rekinach, że ten rekin jest promieniotwórczy. Ale zabija tak jak inne. Tyle, że dodatkowo poddaje swoje ofiary śmiercionośnemu promieniowaniu.

Naprzeciwko rekinom stanie ekipa ratowników wodnych, wzmocnionych kapitanem małego statku (Jeff Fahey - Części ciała, Psychoza III, The Serpent of Death, Kosiarz umysłów, Darkman III, Objawienie, Błękitny demon, Corpses, Łowcy dusz, Mantykora: legendarny potwór, Armia Marsa, Scorpius Gigangus, Grindhouse: Planet terror, Zabójcze tornado) i podglądaczem dronowym.
Jako jedni z niewielu wierzą oni, że w wodach grasuje zmutowany rekin i chcą go zabić. Pozostałych nie niepokoi nawet coraz większa liczba spalonych ryb, które woda wyrzuca na plażę.

No cóż. Film, jak film, do najmądrzejszych nie należy. Jak to historie krwiożerczych rekinów, których ofiarami padają niezbyt mądrzy ludzie. A główni bohaterowie nie są mistrzami intelektu.

Na pewno w filmie A.B. Stone (Aligator kontra anakonda, Cozmo's) warto wyróżnić wątek celebryty kuchennego, który odwiedza lokalną restaurację i rozpada się na cząstki po zjedzeniu napromieniowanej ryby. Autorzy filmu trafnie pokazują kulisy realizacji takich programów telewizyjnych, w których nie ma miejsce na spontaniczność, szczerość i dobrą zabawę, a wszystko jest wyreżyserowane.


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga