sobota, 22 lipca 2023

Dobre horrory: Poroże

Trzeba przyznać, że Poroże (Antlers USA, Meksyk, Kanada 2021) to całkiem niezły horror. Od kilku dni produkcję można oglądać na Disney Plus. Opowiada o młodym chłopcu, którego ojciec po wizycie w opuszczonej kopalni i spotkaniu z wendigo uległ przemianie. 

Lucas (Jeremy T. Thomas) próbuje sobie radzić z tą sytuacją, izolując ojca (Scott Haze) i brata, który także zaraził się dziwną chorobą. Jednak jego zachowanie zmienia się i zauważa je (a także drastyczne rysunki Lucasa), nauczycielka chłopca, Julia (Keri Russell), która po latach wróciła do rodzinnego miasteczka i zamieszkała z bratem, lokalnym szeryfem (Jesse Plemons).

Oboje postanawiają zainteresować się losem Lucasa, zwłaszcza, że nie mają kontaktu z jego bratem, który nie pojawia się w szkole. Tymczasem w okolicy zaczyna dochodzić do brutalnych zabójstw...

Film wyreżyserował Scott Cooper, a scenariusz napisali: Henry Chaisson i Nick Antosca. Udało im się stworzyć całkiem mroczny horror, chociaż mega wtórny i nie wnoszący nic nowego do historii kina grozy. Ale chociażby dla dobrych zdjęć warto zobaczyć! 

Moja ocena: 6/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga