poniedziałek, 13 września 2021

Obecność 2: Lorraine i Ed Warren w akcji

Lorraine i Ed Warren wracają do akcji. A raczej wrócili kilka lat temu, bo przecież film Obecność  2 (The Conjuring 2 USA 2016) pochodzi sprzed pięciu lat. Pierwsza część zrobiła na mnie wielkie wrażenie (czytaj recenzję), więc oczekiwania miałem bardzo duże. Swoją drogą sam nie wiem, jak to się stało, że nie obejrzałem tego tytułu wcześniej. 

Tym razem Lorraine (Vera Farmiga - Obecność, Obecność 3, Kod nieśmiertelności, Sierota, Annabelle wraca do domu, Godzilla 2: Król potworów, Rebelia, Zakonnica) i Ed Warren (Patrick Wilson - Naznaczony, Naznaczony 2, Naznaczony: ostatni klucz, Watchmen, Ocaleni, Upiór w operze, Pułapka, Prometeusz, Obecność, Obecność 3, Annabelle wraca do domu, W wysokiej trawie) muszą wyjechać do Londynu, gdzie w nawiedzonym domu mieszka kobieta z czwórką dzieci.

Badacze paranormalnych zjawisk działają na zlecenie Kościoła, który sam się nie chce zaangażować, do czasu, kiedy nie okaże się, że w domu pojawiły się złe moce. Jadą, chociaż Lorraine ma złe przeczucia, w jej domu pojawia się tajemnicza zakonnica (Bonnie Aarons - Zakonnica, Annabelle: Narodziny zła, Wrota do piekieł, Wiem kto mnie zabił,). Jej mąż jednak się upiera, by zbadać dom, sprawdzić, czy nie doszło do mistyfikacji i przesłać raport do Watykanu.

Reżyserowi (James Wan - Aquaman, Stygian, Piła, Saw, Dead Silence, Naznaczony, Naznaczony 2) i scenarzystom (Chad Hayes, Carey Hayes - Plaga, Zamieć, Dom woskowych ciał, Ciemna strona księżyca) ponownie udało się stworzyć naprawdę świetny klimat. Bo twórcy kolejnej Obecności grają bardziej klimatem, niż obrazem, nie mamy więc tabunów strasznych zmór wyskakujących skąd się da i tryskającej krwi. Mamy mroczny klimat. Może film nie jest tak straszny jak pierwsza część, ale ogląda się z (horrorową) przyjemnością! I jeszcze duży plus za The Clash na początku filmu!


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga