piątek, 14 lipca 2023

Kino familijne: Między nami żywiołami

Wakacje to dobry czas (jak każdy inny swoją drogą) na wyprawę z dzieciakami do kina. Dobrym filmem, który aktualnie można zobaczyć w kinach jest najnowsza animacja Disneya i Pixara "Między nami żywiołami" (Elemental USA 2023). 

Film opowiada o Iskrze i Wodku Potockim - dwóch przeciwnych żywiołach - ogniu i wodzie, które połączyła niespodziewanie miłość. Mieszkają w Żywiołowie. On jest wodnym kontrolerem, Ona, pochodząca z dalekiej Palinezji, pomaga ojcu prowadzić sklep. Pewnego dnia jednak piwnice sklepu, pod wpływem jej emocji, zalewa woda, a wraz z nią pojawia się On!

Wodek, bardzo wrażliwy młody człowiek, jest sumiennym kontrolerem i wystawia mandat, a władzę miasta informuje o nieprawidłowościach. Sklep będzie musiał zostać zamknięty. Iskra i Wodek jednak, połączeni uczuciem, będą wspólnie walczyć o przetrwanie! Brzmi to trochę absurdalnie, ale ogląda się świetnie! Świetnie opowiedziane, świetnie narysowane (wiem, wiem, już się nie rysuje). Naprawdę ekstraklasa animacji. I mądre. Pokazuje jak przeciwstawne żywioły potrafią się łączyć i działać ku wspólnemu dobro. A dobro zło zwycięży. Mnóstwo aluzji, także tych dla dorosłych, nawiązań, porównań. 1,5 godziny mija błyskawicznie. Bardzo dobry dubbing. 

Oczywiście najlepiej zobaczyć w kinie!

Moja ocena: 7/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga