piątek, 22 listopada 2019

Kobieta, która stała się osą!

Ten film polecił mi znajomy. Znając moje zamiłowanie do oglądania horrorów zaproponował obejrzenie The Wasp Woman (USA 1959), znany w Polsce pod tytułem Kobieta-pszczoła. Ogląda się całkiem nieźle, ale to jeden z tych filmów grozy, które w ogóle nie straszą!

Fabuła nie jest skomplikowana - pewien naukowiec eksperymentuje z galaretką królowych os. Na zlecenie jednej z firm produkujących miód ma stworzyć nowy produkt kosmetyczny, bazujący na galaretce królowych pszczół. Z niewyjaśnionych jednak przyczyn wybiera osy.
Z pierwszej firmy zostaje wyrzucony, jednak z nowym wynalazkiem, który ma mieć cudowne działanie odmładzające udaje się do przeżywającej kryzys sprzedaży firmy należącej do Janice Starlin (Susan Cabot -  Wojna satelitów, The Saga of The Viking Women and Their Voyage) i składa jej propozycję współpracy. Kobieta przeżywa akurat kryzys spowodowany starzeniem się i postanawia sama skorzystać z wynalazku medyka. Szybko jednak okazuje się, że nie jest to dobry pomysł...

Film zdecydowanie dla pasjonatów, którym nie przeszkadza, że zamiast charakteryzacji główna bohaterka ma nałożoną na głowę maskę itd. Trzeba jednak pamiętać, że to film sprzed 60 lat i trudno oczekiwać cudów!

Film wyreżyserował Roger Corman, znany z bardzo wielu horrorów, takich jak: Kruk, Sklepik z horrorami, Zagłada domu Usherów, Frankenstein wyzwolony, Dzikie anioły, Wojny satelitów, Gronowiec Ligei, Strach, Nawiedzony pałac czy Studnia i wahadło oraz Opowieści niesamowite. Cormanowi pomagał Jack Hill (Strach, Spider baby, Czarownica, Kult umarłych, House of Evil).
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga