sobota, 19 grudnia 2020

Teddy - człowiek wilkołak

Teddy (Francja 2020) to ostatni film jaki udało mi się zobaczyć podczas Splat! Film Fest 2020. Mimo, że nie opis nie wzbudził we mnie entuzjazmu, to jednak zdecydowałem się ostatniego dnia obejrzeć tę produkcję. Film opowiada o młodym mężczyźnie, który zaatakowany przez tajemnicze zwierzę, zamienia się powoli w wilkołaka. 

Teddy (Anthony Bajon) jest miejscowym outsiderem, nie bardzo lubianym, często mieszającym się w nieswoje sprawy i zbierającemu baty od mieszkańców. Lubi go zapewne tylko jego dziewczyna. Pewnego dnia, koło domu, zostaje zaatakowany przez nieznane zwierzę.

Zaczynają mu rosnąć włosy, najpierw na języku, a później na całym ciele. Zaczyna się robić agresywny...  Ma zaniki pamięci, a w nocy męczą go krwawe koszmary. Teddy nie wie jak sobie z tym poradzić. 

Film wyreżyserowali i scenariusz napisali: Ludovic Boukherma i Zoran Boukherma. Wymieszali horror z komedią i dramatem. Bo w tym filmie też dużo opowieści o młodym, dojrzewającym mężczyźnie, który nie radzi sobie z tym co się dzieje wokół niego i z otoczeniem. Trudno mu sobie poradzić z buntem wobec rzeczywistości, złością i gniewem. A dodatkowo powoli staje się wilkołakiem...


 


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga