niedziela, 18 września 2022

Dobry finał serialu Apple TV "Servant" (sezon 3)

Pierwszy sezon był bardzo dobry (czytaj recenzję), drugi trochę słabszy, ale trzeci znowu trzyma poziom. Naprawdę warto zobaczyć na Apple TV trzeci sezon serialu "Servant" (USA 2022). Tym razem producentem był M. Night Shyamalan. 

Trzeci sezon tego serialu jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części. Przypomnijmy - główni bohaterowie to dziennikarka z Filadelfii Dorothy (Lauren Ambrose - Z Archiwum X 10, Sześć stóp pod ziemią, Śpiączka) i jej mąż Sean - kucharz, który wprowadzał nowe trendy, ale ostatnio postanowił pracować jedynie w domu (Toby Kebbell - Grupa Wschód, Warcraft, Książe Persji: Piaski czasu,  Uczeń Czarnoksiężnika, Alexander, Ewolucja Planety Małp, Wojna o planetę małp, Czarne lustro, Bloodshot, Kong: Wyspa czaszki, Fantastyczna czwórka, Gniew Tytanów), a także brat dziennikarki - uzależniony od alkoholu (i nie tylko) Julian (Rupert Grint - cykl Harry Pottera, CBGB).

No i oczywiście opiekunka dziecka Dorothy i Seana - Leanne (Nell Tiger Free - Gra o tron, Settlers, Wonderwell,). 

Dorothy jest coraz bardziej sfrustrowana. Nie ma zleceń ze swojej telewizji, nie znosi nowej gwiazdy jej firmy, zazdrości propozycji występu w reality show swojemu mężowi, a co najważniejsze coraz mniej ufa opiekunce, chcąc się za wszelką cenę pozbyć Leanne. Dodatkowo nie podoba się jej, że jej brat uprawia seks z opiekunką. Zaczynają się robić coraz bardziej dziwaczne relacje. Dodatkowo w pobliskim parku pojawiają się bezdomni, którzy zafascynowani są opiekunką. Robi się coraz bardziej dziwnie i dziwnie. Wiemy, że odejście Leanne w zasadzie nie wchodzi w grę, bo przy jednej z takich sytuacji dziecko Dorothy i Seana znowu zamienia się w lalkę... Jak skończy się ten serial? Bo coś złego musi się wydarzyć. Zdecydowanie Wam polecam! Wydaje mi się, że to pozycja obowiązkowa, zwłaszcza, że producentem jest M. Night Shyamalan (Old, Glass, Znaki, Szósty zmysł, Osada, Kobieta w błękitnej wodzie, Zdarzenie, 1000 lat po ziemi, Wizyta, Miasteczko Wayward Pines, Split, Niezniszczalny)! Twórcą serialu pozostaje Tony Basgallop (Outcast: Opętanie, Resurrection, Lot na księżyc, 24: Jeszcze jeden dzień, Servant.

Moja ocena: 8/10 


 

 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga