poniedziałek, 1 marca 2021

Niepoczytalna? Prześladowca znajdzie cię wszędzie!

Młoda kobieta - Sawyer padła w przeszłości ofiarą stalkingu. Udało się jednak uciec prześladowcy i wyjechać z rodzinnego miasta. Pewnego dnia po, rutynowej wydawałoby się, wizycie u psychiatry, podczas której przyznaje się do myśli samobójczych, trafia do zamkniętego szpitala psychiatrycznego. Polecam naprawdę mocny film - "Niepoczytalna" (Unsane USA 2018).

Szybko okazuje się, że Sawyer (Claire Foy - Polowanie na czarownice, Akademia wampirów) padła ofiarą dyrekcji szpitala, która wykorzystuje polisy ubezpieczeniowe i pod byle pretekstem hospitalizuje na tydzień ludzi z problemami psychicznymi.

Zwalnia ich do domu dopiero wówczas, gdy ubezpieczyciel odmawia dalszego finansowania leczenia. Pobyt Sawyer przedłuża się do tygodnia, a w placówce pojawia się niespodziewanie jej dawny prześladowca - David (Joshua Leonard - Blair Witch Project, Miasteczko, które bało się zmierzchu, The Ghost Experiment 3D, Noc rekinów 3D, Bal Maturalny, Topór, Dom szaleńców, Cubbyhouse, Ostatnia ofiara), udający pielęgniarza. Tymczasem policja, nie chce jej uwierzyć, że trafiła tu przypadkowo.

Film wyreżyserował Steven Soderbergh ((Epidemia strachu, Solaris, Nocna straż, Pralnia), a scenariusz napisali: Jonathan Bernstein i James Greer. Film ogląda się całkiem nieźle, kibicujemy kobiecie w walce o przetrwanie, ale największe wrażenie chyba zrobił na mnie ekspert od radzenia sobie ze stalkingiem, który radzi Sawyer co ma robić, by uniknąć prześladowcy. Nie jest łatwo, a miłośnicy Facebooka czy Instagramu powinni porzucić wszelkie nadzieje!
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga