czwartek, 9 lutego 2012

Śmiertelna Epidemia

Epidemia strachu (Contagion USA, ZEA 2011) to naprawdę świetny film. Bez żadnych fajerwerków, a jednak ogląda się z przyjemnością od początku do końca.

Twórcy filmu - reżyser Steven Soderbergh (Solaris, Nocna straż) i scenarzysta Scott Z. Burns zrezygnowali z oszałamiania super efektami specjalnymi, postawili na opowiedzenie fajnej historii. Fajnej ale i dającej do myślenia. Bo przecież nigdy nie wiemy na pewno czy nie dojdzie do epidemii, która może zagrozić ludzkości (co rok-dwa pojawiają się alarmistyczne informacje o wirusach typu H1N1 czy ptasiej grypy). W tym filmie niemal do końca nie wiemy co było powodem epidemii, która zbierała śmiertelne żniwo liczone w milionach.
Mieliśmy tylko okazję zobaczyć jak szybko się rozprzestrzenia, jak desperacko naukowcy walczą o wynalezienie szczepionki, ludzie szybko przestają myśleć o innych, a robią wszystko by samemu przeżyć.
Nikt jednak nie jest stu procentowo czysty, jeden z tych "dobrych" - naukowiec szukający ratunku dla ludzkości informuje swoją żonę o planowanym zamknięciu Chicago by ją uratować, a ta powiadamia o tym swoich przyjaciół, aż wreszcie informacja trafia do internetu...
W filmie grają m.in.:
Marion Cotillard (Furia, Czarna skrzynka, Incepcja)
Matt Damon (Dogma, Medium, Władcy umysłów)
Laurence Fishburne (Koszmar z ulicy Wiązów 3, Cherry model 2000, Ukryty wymiar, Matrix 1-3, Atak na posterunek, Predators
Jude Law (Windykatorzy, Gattaca - szok przyszłości, eXistenZ, A.I. Sztuczna inteligencja, Sky kapitan i świat jutra, Sherloc Holmes)
Gwyneth Paltrow (Siedem, Sky Kapitan i świat jutra, Iron Man 1-2)
Kate Winslet 
Bryan Cranston (Amazonki z Księżyca, Kosmiczny wirus, Dom przy ulicy grozy, Upadłe anioły)
John Hawkes (Od zmierzchu do świtu, Scary Movie, Strach na wróble, Stalowy rycerz, Koszmar następnego lata)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga