sobota, 5 marca 2022

Świetne seriale na Nettflix: Nocna msza

Naprawdę bardzo dobry serial w ofercie Netflix. Każdy miłośnik horrorów powinien zobaczyć Nocną mszę (Midnight Mass USA 2021). 

Twórcą serialu Mike Flanagan, reżyser m.in. filmów i serialów: Doktor sen, Nawiedzony Dwór w Bly, Ouija: Narodziny zła, Absentia, Oculus, Oculus: Chapter 3, Scare Dares, Gra Geralda, Zanim się obudzę, Nawiedzony dom na wzgórzu. Szczególnie ten ostatni zrobił na mnie duże wrażenie. 

Ale wracając do Nocnej mszy. Pewnego dnia na małą wysepkę, które mieszkańcy utrzymują się głownie z rybołówstwa przypływa młody ksiądz, który ma zastąpić dotychczasowego kapłana, leżącego w szpitalu. Tego samego dnia przypływa też dawny Reiley (Zach Gilford - Noc oczyszczenia: Anarchia, Ostatnia zima, Diabelskie nasienie) mieszkaniec wyspy, który wyszedł z więzienia, po tym jak spowodował wypadek, w którym zginęła młoda kobieta.  

Flanagan fajnie rysuje obraz wioski, wielu z mieszkańców ma swoje historie, jest niepełnosprawna dziewczyna, która została postrzelona przez miejscowego myśliwego (Robert Longstreet - Aquaman, Nawiedzony dom na wzgórzu, Doktor sen, Halloween zabija, Sygnał), jest Erin (Kate Siegel - Oculus, Nawiedzony dom na wzgórzu, Gra Geralda, Ouija: Narodziny zła,  Efekt hipnozy,) - ciężarna kobieta, która wraca samotnie na wieś, jest też samotnie wychowujący syna szeryf Hassan (Rahul Kohli - Nawiedzony Dwór w Bly, iZombie) - muzułmanin, który nie bardzo może się dogadać z niektórymi z mieszkańców. Kobieta zajmująca się plebanią i kościołem jest oskarżana o sprzeniewierzenie pieniędzy mieszkańców. Jak widzicie, każdy ma swoje problemy. I pewnego dnia do tej wioski trafia młody ksiądz. Ojciec Paul (Hamish Linklater - Fantastyczna czwórka, Battleship: Bitwa o Ziemię, Legion, Monsterland) chce, by kościół znów, na co dzień, był pełen wiernych. Bardzo mu na tym zależy. Ale on też ma swoją tajemnicę. Pewnego dnia uzdrawia dziewczynę na wózku... A to dopiero początek cudów... Ale oprócz cudów dochodzi też do tajemniczych morderstw...

Trochę mogą nużyć w tym serialu przydługawe dialogi, a nawet bardziej monologi. Ale to jest też to, na co zwróciłem od razu uwagę i zapamiętałem - mi nie przeszkadzały, nawet z przyjemnością słuchałem dłuższych form, przyzwyczajony zwykle do składających się z kilku zdań dialogów, w większości współczesnych produkcji. Poza tym dobre aktorstwo, zdjęcia, muzyka. Na pewno warto ten serial zobaczyć! Jedna z lepszych produkcji na Netflix!

Moja ocena: 8/10Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga