czwartek, 28 lutego 2019

Ouija: Narodziny zła w pewnej rodzinie

Niestety takie filmy robią mocne wrażenie. jest pewna rodzina, dobrzy ludzie, którzy postępują w sposób nierozsądny. Ten nierozsądek przywołuje zło i zmienia rodzinę. I nic już nie jest takie samo jak kiedyś. I nigdy nie będzie. 

Tak jest właśnie w filmie Ouija: Narodziny zła (Ouija: Origin of Evil USA, Japonia 2016). Ta historia rozpoczyna się od pewnego seansu spirytystycznego przeprowadzonego przez Alice Zander (Elizabeth Reaser - Saga "Zmierzch", Nawiedzony dom na wzgórzu, Mindhunter)   - wdowę, która sama wychowuje, po śmierci męża, dwie córki.
To właśnie córki - starsza Lina (Annalise Baso - Oculus, Slender Man, Phillip K. Dick's Electric Dream, Dark House, Z zaświatów) i młodsza - Doris (LuLu Wilson - Annabelle: narodziny zła, Nawiedzony dom na wzgórzu, Zbaw nas od złego, Player one, The Clinic). Te seanse są fikcją, a rodzina próbuje zarobić w ten sposób na utrzymanie domu i życie. Ale pewnego dnia Lina wybiera się na spotkanie z przyjaciółmi. Tam odkrywa ouiję - narzędzie do kontaktów z zaświatami. Nie wierząc w to, że to może rzeczywiście zadziałać dje się namówić na próbę nawiązania kontaktów z duchami. W domu poleca ouiję mamie. Ta zdecyduje się na kupno i używa jej nie spodziewając się jakie to fatalne skutki przyniesie jej rodzinie...

Dalej już nie będę opisywał tego filmu. Polecam Wam obejrzenie, na mnie zrobił spore wrażenie, chociaż nie ma w nim nic nowatorskiego. Ale ta historia rodziny, która pada ofiarą Zła, ze swojej zresztą winy, robi duże wrażenie. Dlatego osobiście nie polecam Wam żadnych "przygód" z próbą nawiązania kontaktów z duchami. Może się zdarzyć, że to co będziecie traktować jako zabawę źle się skończy...

Film wyreżyserował i scenariusz napisał (z Jeffem Howardem) Mike Flanagan ( Absentia, Oculus, Oculus: Chapter 3, Scare Dares, Gra Geralda, Zanim się obudzę, Nawiedzony dom na wzgórzu). 


1 komentarz:

Unknown pisze...

Całego nie obejrzałem z powodu emisji w późnych godzinach wieczornych. Mam jednak pytanie, w jaki sposób uzasadniono, że listy pisane były właśnie w języku polskim?

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga