poniedziałek, 25 lutego 2019

Świadek koronny na celowniku dziennikarza!

Film sensacyjny "Świadek koronny" (Polska 2007) jest mocno niedoceniany przez polskich kinomanów. Niestety. Bo to naprawdę dobry obraz, który powstał jednocześnie z Serialem "Odwróceni", którego druga część po kilkunastu latach będzie miała premierę w stacji TVN. 

Film przypomina najgłośniejsze wydarzenia, z wojny gangów w Warszawie ich czołowych uczestników. Chyba każdy się domyśli kim jest Blacha, grany przez Roberta Więckiewicza (Dom zły, 1983, Konwój, Pod mocnym Aniołem). To oczywiście słynny Masa. W tym filmie odwraca go policjant Paweł Sikora (w tej roli świetny Artur Żmijewski - Pitbull. Niebezpieczne kobiety).
Jednak głównym bohaterem jest, pominiętym zupełnie w serialu (i chyba dobrze) dziennikarz Marcin Kruk (Paweł Małaszyński). I chyba głównie tej postaci i odtwarzającej ją aktora jest najwięcej pretensji. i chyba trochę słusznie. Osoba dziennikarza - mściciela, który chce się zemścić za śmierć swojej żony (Monika Dryl), która zginęła w czasie wybuchu bomby pod samochodem zaparkowanym na Torach Wyścigowych, nie przekonuje...  Ale można na to przymknąć oko.

Naprawdę film jest warty obejrzenia! A później koniecznie zobaczcie serial "Odwróceni"! Albo odwrotnie, uznajmy, że "Świadek koronny" to kontynuacja "Odwróconych", bo tak wynika z treści, i obejrzycie serial jako pierwszy!

Świadka koronnego możecie zobaczyć w stacjach związanych z TVN.
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga