czwartek, 18 lutego 2021

Dobre zwieńczenie serialu Dark

Po drugim sezonie Dark (czytaj recenzję) byłem lekko rozczarowany, że będzie kontynuacja, ale muszę przyznać, że trzeci sezon (Niemcy 2020) jest bardzo dobry. Mamy trzy równoległe światy, nieustanne podróże w czasie. No i wszystko się wyjaśnia! Powoli ale się wyjaśnia!

Na początek ostrzeżenie - to nie jest produkcja dla osób, które lubią podczas seansu zaglądać sobie na Instagram, albo na inny Facebook. Tu trzeba się skupić i śledzić dokładnie akcję, żeby dobrze zrozumieć co, gdzie i kiedy się dzieje. Inaczej nie ma to sensu. Odcinki są długie, bo często nawet ponad godzinne, a cały serial ma osiem odcinków. Są mroczne, brutalne, ze świetną muzyką, dobrą grą aktorską. Czasami atmosfera filmu aż nas przydusza. Do samego końca nie wiemy, jak się skończy, kto jest dobry, a kto zły. Nie na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedzi, na niektóre twórcy odpowiedzą nam dopiero na samym końcu. Celowo nie piszę Wam o fabule, bo nie za bardzo się da! Musicie zobaczyć sami.

O ile po drugim sezonie zastanawiałem się, czy trzeci powinien powstać - teraz już wiem - oczywiście! To jeden z lepszych serialów, jakie przygotował Netflix.  
Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga