niedziela, 28 maja 2023

Moje ulubione seriale: 24 godziny - sezon 2

Ten serial jednak nic się nie zestarzał. Oglądałem drugi sezon 24 godzin (USA 2002) z zapartym tchem. Trzeba zabrać się za oglądanie pozostałych sezonów, bo Disney rozpoczął "sprzątanie" swojego katalogu i sporo pozycji zostało usuniętych z biblioteki, między innymi serial o Sex Pistol "Pistol"

Tym razem agent CTU Jack Bauer (Kiefer Sutherland) musi walczyć z terrorystami, którzy chcą zdetonować bombę atomową w Los Angeles. W spisek islamskich terrorystów są jednak zamieszani także przedstawiciele najwyższych władz amerykańskich. Jack musi więc walczyć na wiele frontów, a liczyć może tak naprawdę jedynie na prezydenta Davida Palmera (Dennis Haysbert).

Znów będzie musiał się zmierzyć ze swoją dawną przyjaciółką, zabójczynią swojej żony - Niną Myers (Sarah Clarke), która odpowiada też za zamach na siedzibę CTU. Zresztą w tym sezonie jest tyle wątków, akcja toczy się tak szybko, że można byłoby nią podzielić na kilka seriali!!

Akcja, jak zawsze w tym serialu, toczy się w ciągu 24 godzin. Każdy odcinek to kolejna godzina. I niemal każdy kończy się w zaskakujący sposób. To dodatkowa zaleta tego cyklu. Świetnie wymyślonego i nakręconego, dobrze zagranego. To chyba po tym serialu Kiefer Sutherland stał się jednym z moich ulubionych aktorów. Zdecydowanie Wam polecam. Obejrzyjcie! Na pewno Was wciągnie. A jak ktoś po obejrzeniu pierwszego sezonu nie rozpocznie od razu kolejnego, to jest stracony... 8-)

Moja ocena: 8/10


 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga