poniedziałek, 27 grudnia 2021

Splat! Film Fest 2021: Violation

Violation (Kanada 2020) to jeden z najlepszych filmów na Splat! Film Fest 2021. Film robi naprawdę piorunujące wrażenie. Nie ma w nim wartkiej akcji, nie ma spektakularnych efektów, nie ma hektolitrów krwi, ale jest tyle emocji, że ręce same zaciskają się w pięści, a zęby zgrzytają o zęby!

Miriam (Madeleine Sims-Fewer - Operacja Avalanche) przyjeżdża ze swoim przyjacielem (Obi Abili) do domku jej siostry Grety (Anna Maguire) i jej męża Dylana (Jesse LaVercombe). Miriam najwyraźniej jest w kryzysie ze swoim partnerem. Opowiada o tym siostrze i jej mężowi. Kiedy wieczorem tylko Miriam i Dylan pozostają nad ogniskiem, mocno pijani, dochodzi między nimi do pożycia gwałtu.

Chociaż trudno nazwać to pożyciem, bo mężczyzna najwyraźniej nie zwraca uwagi na to, czy Miriam jest zainteresowana seksem, nie pyta jej o zdanie, a kobieta nie jest w stanie zaprotestować. Miriam jednak nie wybacza mężczyźnie. Zwabia go w pułapkę i zabija...

Chyba za dużo nie zdradzam, bo rozwój sytuacji poznajemy bardzo szybko. Brutalność kobiety wydaje nam się zupełnie zrozumiała, chociaż bronimy się przed tym co się stanie, a statyczna akcja, kilkuminutowe sceny np. mycia podłogo ze krwi nie nudzą, a utrzymują w napięciu. 

Zdecydowanie polecam Wam debiut pełnometrażowy Madeleine Sims-Fewer i Dusty Mancinelli. Mroczną opowieść o gwałcie i zemście. Nie wiem, gdzie ją można znaleźć, ale szukajcie, a znajdziecie 8-)Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga