sobota, 3 lipca 2021

Druga Fala zbrodni trzyma poziom

Tak jak już pisałem przy okazji pierwszego sezonu Fali zbrodni - jestem wielkim fanem tej produkcji i do dziś uważam ją za jeden z najlepszych polskich seriali w historii. Opowiada o specjalnej grupie w policji - OPZ, która zajmuje się zwalczaniem najpoważniejszych przestępstw, szczególni tych popełnianych przez rosyjską mafię Siergiejska. 

Właściwie sezon drugi (Polska 2004) nie różni się niczym od pierwszego, znowu serial wciąga, ciekawa fabuła dobrze zagrany i nakręcony (co ciekawe wszystko dobrze słychać, co nie jest takie oczywiste). Ponownie b. dobrzy aktorzy, zresztą niemal ci sami co w pierwszym sezonie.

Do Renaty Lemańskiej (Dorota Kamińska - Wiedźmin), szefowej OPZ, Szajby (Mirosława Baka - Krótki film o zabijaniu, Demony wojny, Psy 3: w imię zasad, Kurier, Zabawa, zabawa, Jack Strong, Sęp, Czas honoru, Reich, Piotrek Trzynastego), Czarnej (Agnieszka Dygant - Kobiety mafii, Kobiety mafii 2, Pitbull: niebezpieczne kobiety, Kobiety mafii - sezon 1, Botoks, Pitbull: nowe porządki ), Rafalskiego (Mariusz Jakus - Kruk. Szepty słychać po zmroku Dom zły, Samowolka, Symetria, Czas honoru, Wiedźmin ), Aleks (Agnieszka Wagner - Jestem mordercą) i Kuby (Radosław Pazura - Operacja Sammum, Sfora, Sęp, Demony wojny wg Goi, Psy 2: Ostatnia krew), dołącza jedynie Młody (Jan Wieczorkowski - Czas honoru, Pora mroku, Tajemnica Twierdz Szyfrów, Oficer). Każdy odcinek (a jest ich, tak sam, jak w pierwszym sezonie 14) przedstawia osobną historią, ale w każdym pojawia się motyw Siergiejskiej i polowania gangsterów na Szajbę. Przestępcy szukają słabego punktu policjanta. Ogląda się bardzo dobrze i polecam Wam, jeśli nie widzieliście, zapoznanie się z tym serialem. Możecie zobaczyć tę produkcję na platformie ipla (za darmo, ale z reklamami).  

Sezon drugi wyreżyserował Krzysztof Lang, a scenariusz napisali: Marek Kreutz (Pitbull, Kryminalni), Przemysław Angerman i Piotr Subbotko (Pitbull).  
1 komentarz:

Szef OPZ pisze...

Dzięki za udostępnienie filmiku z mojego kanału

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga