piątek, 26 sierpnia 2022

Klasyczne horrory: "Piranie 2: Latający mordercy"!

Kultowe piranie wracają. Ale tym razem potrafią latać i są jeszcze bardziej krwiożercze niż w pierwszej części. Ten film (Piranha Part Two: The Spawning USA, Włochy, Holandia 1981) z przyjemnością mogę oglądać co kilka miesięcy.

Nowe wersje Piranii sprzed ponad 10 lat nie robiły na mnie żadnego wrażenia, zupełnie coś innego te produkcje sprzed ponad 40 lat. Do dzisiaj robią wrażenie. Z przyjemnością oglądam zmagania głównych bohaterów, który walczą z krwiożerczymi piraniami.

Tym razem jest to nauczycielka nurkowania (Tricia O'Neil - Babylon 5: Narodziny), jej (były?) mąż (Lance Henriksen - Obcy - decydujące starcie, Obcy 3, Obcy kontra Predator, Seamstress, Dying God, Millenium, Dyniogłowy, West of Hell, Koniec naszych dni, Legenda lasu, Morderstwo w halloweenowym ekspresie, Mama i tata, Krwawy okręt, Odrodzone zło, Potwór, Hellraiser, Pierwotny instynkt, Zabójcze ciało, Mutant 3, Maglownica 2, Krzyk 3, Truposz, Kolonia karna, Dom 3, Jennifer 8, Terminator, Omen 2, Bliskie spotkania trzeciego stopnia i wiele innych ) i tajemniczy turysta (Steve Marachuk - Oczy Laury Mars). Piranie wydostają się z wraku zatopionego przed laty na Karaibach statku. Okazuje się, że z powodu eksperymentów (pseudo) naukowców potrafią latać. Zasięg ich śmiertelnego rażenia jest więc znacznie większy. Czy nasi bohaterowie poradzą sobie z nimi? Ile wcześniej musi zginąć ludzi? 

Koniecznie zobaczcie film w reżyserii Ovidio G. Assonitisa (Macki, Chi Sei), i Millera Drake'a (Wyspa ludzi-ryb, Inwazja na Ziemię: Nadchodzą kosmici). Ech, lekko się wzruszyłem, przypominając sobie domowe seanse horrorów z lat 80. z kaset VHS

Moja ocena 6/10


 

1 komentarz:

rucik200 pisze...

To jakaś impreza z horrorami? Wybacz, ale ja się nie znam. Na pewno można szukać inspiracji w sieci. Najstraszniejsze horrory https://primemovies.pl/2021/10/31/najstraszniejsze-horrory-w-historii/ mam tu, to wiecie, coś sobie wybiorę i nie będę narzekał. Najważniejsze to działać i próbować, ot co .

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga