wtorek, 1 listopada 2022

Książki Harlana Cobena: Brakujący element

Kolejna, druga powieść z cyklu Wilde to "Brakujący element" (Albatros 2022) może się okazać ostatnią? Nawet bym się nie zdziwił, bo autor postanowił wysłać swojego bohatera w bój o informacje dotyczące jego rodziców. A Wilde, mężczyzna, który w dzieciństwie został znaleziony w lesie, jest niezmiernie skuteczny.  

Znowu lektura tej książki była błyskawiczna, książki Cobena są bowiem mniej lub bardziej dobre, ale zawsze wciągają i czyta się je bardzo szybko, od niektórych wręcz trudno się oderwać. Ale ta taka nie była. Pomijając główny wątek, poszukiwań przez Wilda rodziców, do którego wykorzystywane są internetowe platformy badające kody DNA i porównujące je ze swoimi bazami, bardzo ciekawy jest wątek dotyczący organizacji Bumerang, która zajmuje się zwalczaniem, a raczej karaniem za hejt w internecie.

Zbiera ona dane na temat najbardziej szokujących przypadków i postanawia ukarać winnych. Są różnego rodzaju kary, ale zdarzają się też odmowy ukarania kogoś. I tak było w przypadku celebryty, który wygrał telewizyjny show. Celebryta ten, jak się okazuje, jest krewnym Wilda... I tu nam się wątki łączą...

Książki Cobena czyta się dalej bardzo fajnie, ale nie są one już tak atrakcyjne jak przed laty, kiedy dopiero smakowało się pierwsze tytuły. Dalej jednak czytam i czekam na jakiś rewelacyjny tytuł. No i oczywiście oglądam seriale, które mi się bardzo podobają! 

Moja ocena: 5/10


 


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga