wtorek, 16 marca 2021

Kultowe polskie seriale: Fala zbrodni sezon 1

To jeden z najlepszych polskich seriali sensacyjnych powtarzałem od lat. Postanowiłem jednak zweryfikować wspomnienia i obejrzeć tę produkcję jeszcze raz. Mimo, że od nakręcenia pierwszego sezonu Fali zbrodni (Polska 2003) minęło prawie 20 lat ogląda się nadal świetnie. 

Pierwszy sezon wyreżyserował (i napisał scenariusz) Okił Khamidow. 14 odcinków ogląda się błyskawicznie. Pełen brutalności, wulgaryzmów, ale też z dobrym scenariuszem, wciągającą akcją, świetnym aktorstwem i dobrze nakręconymi scenami i niezłą muzyką. Cóż chcieć więcej. Chcecie więcej? W filmie grają oryginalni wrocławscy antyterroryści (SPAT), którzy dodają wiarygodności serialowi.

Kiedy widzisz ich w akcji, wiesz, że to nie amatorzy, którzy nie wiedzą, jak się zachować.
Akcja serialu dzieje się we Wrocławiu co dodatkowo mnie bardzo cieszy, bo mieszkałem w tym mieście przez ponad 19 lat i uważam je za najlepsze miejsce do mieszkania do dziś, chociaż nie mieszkam już tam od ponad 10 lat...

Wracając do serialu, opowiada on o specjalnej grupie policji OPZ, która pod kierunkiem Renaty Lemańskiej (Dorota Kamińska - Wiedźmin) walczy z rosyjską przestępczością zorganizowaną Siergiejskaja, kierowaną przez Siergieja (Aleksander Domagorow). Czołowi policjanci OPZ są grani przez dobrych i bardzo dobrych aktorów: Szajba (Mirosława Baka), Czarna (Agnieszka Dygant), Rafalski (Szymon Jakus), Aleks (Agnieszka Wagner), Budrys (Przemysław Sadowski) i Kuba (Radosław Pazura).  Każdy z nich ma swoją historię, swoje problemy, swoje tajemnice. Sylwetki są świetnie opisane, każdej z nich można kibicować, nawet jeżeli nie są zbyt pozytywni, tak jak np. Rafalski, świetny analityk, ale traktujący przesłuchiwanych ludzi, jak przestępców, brutalny i wulgarny. 

Zdecydowanie polecam! Możecie zobaczyć ten serial na platformie ipla (za darmo, ale z reklamami).

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga