piątek, 22 listopada 2019

Jak wyjść z Escape Room

Ten horror miał mieć premierę zaraz po tragicznym wypadku w Koszalinie. W płonącym lokalu o nazwie Escape room zginęło pięć kilkunastoletnich dziewczyn. Dlatego premiera kinowa filmu Escape room (RPA, USA 2019) została odwołana. 

Film opowiada o sześciu młodych osobach, nie znających się, a dostających anonimowe zaproszenie do uczestniczenia w zabawie. Zwycięzca ma dostać 10 tysięcy dolarów. Szybko jednak okazuje się, że nie zostali wybrani przypadkowo, każdy z nich ma za sobą traumatyczne przeżycia. Trafiają do escape roomu, który jest śmiertelną pułapką.
Będą mogli przeżyć jedynie wtedy kiedy zaczną współpracować za sobą. A do pokonania nie mają jednego czy dwóch pokoi, po wyjściu z nich okazuje się, że czeka ich kolejna zagadka i śmiertelne niebezpieczeństwo. A stawką nie są pieniądze, jak początkowo myśleli, a ich życie...  


Reżyserem filmu jest Adam Robitel (Naznaczony: Ostatni klucz, Paranormal Activity: Inny wymiar, Opętana), a scenarzystami: Bragi F. Schut (Polowanie na czarownice, Gatchman, Velvet road) i Maria Melnik (Amerykańscy bogowie).  Stworzyli całkiem niezły klimat walki o przetrwanie i zaskakujących rozwiązań. Ciekawe pomysły pozwalają bawić się niemal do samego końca filmu, który mocno kojarzył mi się w czasie oglądania z Cube i trochę z Piłą. Na pewno warto Escape room zobaczyć! 


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga