sobota, 27 kwietnia 2024

Polskie seriale: Behawiorysta

Robert Więckiewicz znowu w dobrej roli. Tym razem w serialu "Behawiorysta" (Polska 2022) gra byłego prokuratora po przejściach, który pomaga śledczym w tropieniu seryjnego mordercy. 

Poszukiwany bandyta - Horst Zeiger (Krystian Pesta) w sieci pokazuje swoje ofiary dając widzom do wyboru kogo zabije - tworzy "Dylemat". Osoba, która zbierze więcej punktów przeżyje. Śledczym, którzy go tropią pomaga Gerard Edling (Robert Więckiewicz), który zostaje wyrzucony z prokuratury, po tym jak podrzucił dowody w jednym z postępowań. Mężczyzna walczy ze swoimi demonami, bo wplątuje się w romans, który skutkuje próbą samobójczą jego żony.

Czy prokuraturze uda się wytropić twórcę morderczego dylematu? Co ma on wspólnego z Edlingiem i jego żoną? Na pewno warto zobaczyć ten serial, wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego, który ma na koncie między innymi Belfra, Chyłkę i Żmijowisko

Dobrze nakręcony, z fajnym pomysłem, dramaturgią, zdjęciami, dźwiękiem i muzyką. Nieźli aktorzy też są atutem tego serialu. Niestety szczegóły projektu, nakręconego na podstawie powieści Remigiusza Mroza, nieco zgrzytają, a ci co dobrze znają się na tajnikach pracy prokuratury i policji, mogą być lekko zirytowani absurdami, no ale nie czepiajmy się szczegółów.  Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga