środa, 17 sierpnia 2022

Old. Nowy, dobry film M. Night Shyamalana

Na każdy film M. Night Shyamalana czekam z nadzieją. Wszak to twórca jednego z moich ulubionych horrorów - Szósty zmysł. Niestety tak dobrego filmu, już ten reżyser nie nakręcił, ale Old (USA 2021) to naprawdę dobra, ciekawa i wciągająca produkcja. 

Film opowiada o grupie ludzi, którzy trafili do pewnego luksusowego hotelu w jednym z tych bajecznych zakątków świata, gdzie wszystko jest wspaniałe. A dodatkowo dyrektor ośrodka proponuje im wyjazd na cudowną, podobno, mało znaną plażę, gdzie będą mogli wspaniale spędzić czas. Turyści wybierają się tam i rzeczywiście okazuje się, że miejsce jest wspaniałe. Jednak jest mały problem.

Mały na początku, bo po chwili wyrasta na śmiertelne zagrożenie.

Okazuje się, bowiem, że w tym miejscu ludzie bardzo szybko się starzeją. W ciągu doby nawet o 50 lat! Jeżeli więc się nie wydostaną grozi im śmierć. Dodatkowo okazuje się, że niemal każde z nich cierpi na jakąś chorobę... Rozpoczyna się walka o przetrwanie!

Dobrze zagrany, wciągający, bardzo dobre zdjęcia, przyroda robiąca świetne wrażenie i to poczucie beznadziejności, która zaczyna sprawiać, że zaczynamy wątpić, czy komukolwiek uda się przeżyć. To jeden z ciekawszych filmów M. Night Shyamalan (Szósty zmysł, Znaki, Glass, Osada, Kobieta w błękitnej wodzie, Zdarzenie, 1000 lat po ziemi, Wizyta, Miasteczko Wayward Pines, Split, Niezniszczalny), któremu po fantastycznym początku, zdarzało się już kręcić filmy po prostu nudne. Ale już po Wizycie z 2015 roku nabrałem nadziei, że ten reżyser zacznie znowu kręcić dobre filmy! I tak się rzeczywiście dzieje. Tylko, że... Tylko, że nie mam nadziei, że nakręci jeszcze, coś tak genialnego, jak Szósty zmysł. Ale ten film Wam zdecydowanie polecam!

Moja ocena: 7/10

 Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga