piątek, 26 kwietnia 2019

Odwróceni wrócili po kilkunastu latach

Na ten serial czekałem kiedyś bardzo długo. Zaraz po premierze pierwszego sezonu Odwróconych w TVN w 2007. To był naprawdę świetny serial sensacyjny z bardzo dobrą obsadą.

Chyba wszyscy fani seriali wiedzą o czym byli Odwróceni (i będąc kontynuacją film "Świadek koronny - CZYTAJ RECENZJE). To opowieść o gangu pruszkowskim i świadku koronnym, który doprowadził do zatrzymania liderów tej grupy przestępczej. Koronnym jest tu Blacha, grany przez Roberta Więckiewicza (Dom zły, 1983, Konwój, Pod mocnym Aniołem, Świadek koronny, Ślepnąc od świateł).
Chyba każdy się domyśli, że chodzi tu o najsłynniejszego posiadacza "korony" czyli Masę (obecnie znowu na utrzymaniu państwa w areszcie śledczym). Blachę zwerbował policjant Paweł Sikora (w tej roli świetny Artur Żmijewski - Pitbull. Niebezpieczne kobiety). Akcja filmu opierała się w większości na prawdziwych wydarzeniach, co dodawało serialowi dodatkowego smaczku.

W "Odwróconych: Ojcowie i córki" (Polska 2019) Teraz nasi bohaterowie wracają po kilkunastu latach. Blacha jest dalej świadkiem koronnym. Sikora jest na emeryturze, Skalpel (Szymon Bobrowski) nie żyje. Sikora i Blacha mają problem, bo kilka lat wcześniej świadek koronny zastrzelił gangstera podejrzewanego o zabicie przyjaciela Blachy - Skalpela. A Sikora pomagał mu ukrywać ciało. Teraz ta sprawa wychodzi na jaw - bo Blacha po pijaku wygadał się znajomemu bandycie, a ten zeznał o wszystkim w sądzie. Na koronnego zasadza się prokurator Adam Gołąbek (Olaf Lubaszenko - Kobiety mafii, Psy, Kroll). Tymczasem ktoś zabija Kowala (Andrzej Grabowski - Pod Mocnym Aniołem, Plagi Breslau, Pibull: Niebezpieczne kobiety, Pitbull: Nowe porządki, Demon, Czerwony punkt, Pokot, Na granicy), dawnego wroga Blachy. I znowu podejrzenie pada na świadka koronnego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi córka Sikory - Lidka (Joanna Balasz) i jej partner Lato (Tomasz Schuchardt - Karbala, Demon). Na scenie pojawia się także Kasia (Eliza Rycembel - Ślepnąc od świateł, 1983) - córka Blachy, która dopiero co skończyła z wyróżnieniem prawo i co chwile pakuje się w kłopoty...

Oglądając ten serial znowu wpadałem w cug, chęć by oglądać dalej, bez oglądania się na to, która jest godzina i świadomość, że rano trzeba wstać do pracy. Dużo emocji, świetne aktorstwo, fajny scenariusz. Oglądało się bardzo dobrze, chociaż serial trochę niedopracowany. Do białej gorączki doprowadzało mnie sformułowanie o aresztowaniu, kiedy dochodziło do zatrzymania. Wiem, że to drobiazg, ale dobrze by było jednak zadbać o szczegóły, gdy chce się zrobić dobry serial sensacyjny!

Niemniej polecam wszystkim fanom polskiej sensacji! Serial można zobaczyć za darmo na Playerze. O ile oczywiście zdecydujecie się na oglądanie też reklam...


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga