środa, 27 lutego 2008

Biblijna Plaga w małym miasteczku Heaven

Plaga to jeden z najlepszych horrorów, jakie ostatnio widziałem. Szkoda, że przegapiłem film Stephena Hopkinsa (znanego nam m.in. z 24 godzin) w kinie. Ale wersja na dvd jest z ciekawymi dodatkami. A sponsorem wieczornego seansu była Jacko 8-)

Piękna Hilary Swank gra tu Katherinę Winter naukowca, który zajmuje się odkrywaniem przyczyn rzekomych cudów. Kilka lat wcześniej straciła dziecko podczas wyprawy do Afryki. Jej córka została złożona w ofierze przez plemię, które nie mogło się doczekać przez rok deszczu. Wtedy też straciła wiarę. Z małego miasteczka Heaven dostaje wiadomość, że tamtejsza rzeka zamieniła się w krew. Ludzie boją się, że to pierwsza z biblijnych plag. Boją się następnych. Kiedy Hilary ze swoim współpracownikiem przyjeżdżają na miejsce z nieba zaczynają spadać żaby…
Miejscowi obwiniają dziewczynkę, która rzekomo miała nad rzeką zabić brata. Nasza bohaterka musi wybrać czy dziewczynka jest winna i należy ją zabić czy też uratować przed szaleńczą sektą. Może brzmi to wszystko dosyć banalnie, ale ogląda się do końca z zapartym tchem!

4/5 Kostuch

The Reaping USA 2007
95 min.
Scenariusz: Carey W. Hayes, Chad Hayes
Reżyseria: Stehen Hopkins
Obsada: Hilary Swank, David Morrissey, Idris Elba, AnnaSophia Rob, Stephen Rea


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga