czwartek, 28 lutego 2013

Wciągające Igrzyska śmierci!

Igrzyska śmierci (The Hungers Games USA 2012) to nie horror, ale dobry film SF. Dlatego jeśli jeszcze nie widzieliście to warto zobaczyć!

Oczywiście lepiej było wybrać się na Igrzyska śmierci do kina, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Bliżej nieokreślona przyszłość (chyba, że przegapiłem wskazanie kiedy akcja się dzieje). W państwie Panem, podzielonym na dystrykty (12 z nich było zbuntowanych), organizowane są głodowe igrzyska. Przedstawiciele 12 dystryktów walczą ze sobą o to kto przeżyje. Ten, który zostanie żywy wygrywa. Walczą 24 osoby - po dwie z każdego dystryktu.
Mimo, że to hollywoodzka produkcja to jednak widać do czego w stanie są się posunąć ludzie by przeżyć. A reguły "gry o przeżycie" cały czas się zmieniają. Ogląda się naprawdę świetnie!

Film wyreżyserował Gary Ross, który scenariusz napisał wspólnie z Billy Rayem (Wulkan, West World, Plan lotu) i Suzanne Collins.
W filmie możecie grają m.in.:
Jennifer Lawrence (X Men - pierwsza klasa, Devil you know, House at the end of the street)
Josh Hutcherson (Zathura - kosmiczna przygoda, Podróż do wnętrza ziemi 3D, Asystent wampira, Podróż na tajemniczą wyspę)
Liam Hemsworth (Piąty wymiar, Zapowiedź)
Woody Harrelson (Przez ciemne zwierciadło, 2012, Zombieland)
Elizabeth Banks (Spider Man 1-3, Robale, Nieproszeni goście)
Lenny Kravitz 
Stanley Tucci (Osiemnasty anioł, Jądro ziemi, Captain America: pierwsze starcie)
Donald Sutherland (Gabinet grozy doktora Zgrozy, Inwazja łowców ciał, Nie oglądaj się teraz, Buffy - postrach wampirów, Władcy marionetek, W sieci zła, Virus, Kosmiczni kowboje, Miasteczko Salem, Demon: historia prawdziwa)

 

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga