czwartek, 1 grudnia 2011

Piła tnie po raz 7!

Po trzeciej części obiecywałem sobie, że już nigdy (czytaj tutaj). Później jednak przyszedł czas na piątą Piłę (czytaj tutaj), a teraz na siódemkę (Saw 3D 2010).

Oczywiście fani Piły i bryzgającej na wszystkie strony krwi i latających w powietrzu flaków nie zawiodą się. Ci co obejrzeli siódmą część w kinie w wersji 3D zapewne musieli ścierać sobie krew z twarzy i wyciągać części ciała z włosów. Taaak. Piła to nie łaskotki. O ile jednak twórcy w pierwszej części z 2004 roku szokowali, o teraz na nikim to już nie robi wrażenia. No chyba, że na tych co trafili na ten film przypadkowo. Ich rzeczywiście może zaskoczyć rozwój akcji. Tradycyjnie już nie macie się co przywiązywać do głównych bohaterów. Nie zdradzę chyba żadnej tajemnicy jak napiszę, że nie przeżyje niemal nikt.
Niespodzianką jest tylko kto pierwszy, w jakiej kolejności będą umierać i jakie katusze przygotował im organizator "gry". A pułapek jest rekordowo dużo - aż 11! Niestety jak na ostatnią część - a tak podobno ma być - to słabiutko...

Reżyserem filmu jest Kevin Greutert, który wyreżyserował też VI część, a II, IV i V montował. Scenariusz natomiast napisali: Patrick Melton i Marcus Dunstan (Krwawa uczta I - III, Piła IV-VII,  Piranie 3D). 
W filmie możemy zobaczyć znanych nam już aktorów:
Tobin Bell (wszystkie części Piły, Boogeyman 2, Decoys 2, Księga strachu, Pogrzebana żywcem, Higway 61)
Costas Mandylor (Piła III-VII, Wulkan w Nowym Jorku, Beowulf, Immortally yours)
Betsy Russell (Piła III-VII, Chain Letter)
Cary Elwes (Dracula, Twister, Cień wampira, Piła, Shadows, Alfabetyczny Morderca)
Sean Patrick Flanery (Detoks, Łowca demonów, Gniew Aniołów, W szponach strachu, Bump, Worm, Przeklęty, Martwa strefa, Scavengers)
Chad Donella (Oszukać przeznaczenie, 9 Lives of Mara)
Gina Holden (Fantastyczna czwórka, Efekt Motyla 2, Oszukać przeznaczenie 3, Obcy kontra Predator 2, Tajemnica Syriusza: Polowanie)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga