poniedziałek, 28 listopada 2011

Świetny serial Walking Dead


Seriali - horrorów niewiele było mi dane obejrzeć. Ten jednak zdecydowanie polecam miłośników filmów o Zombie. Podobnie jak opisywany przeze mnie kiedyś serial W domu Zombie.

Pierwsza seria The Walking Dead (2010) nie jest długa, ma zaledwie sześć odcinków. Ale dzieje się w nim wiele, postaci są dobrze narysowane więc ogląda się z przyjemnością.
Odniósł sukces więc szybko doczekał się drugiej serii (13 odcinków), którą teraz można oglądać w telewizji. A już wiadomo, że będzie też trzecia część. Ale trudno nie odnieść sukcesu jeśli ekranizuje się kultowy komiks Roberta Kirkmana. Za reżyserie wziął się świetny fachowiec Frank Darabont (całą listę twórców znajdziecie tutaj), znany z filmów: Skazani na Shawshank i Zielona Mila, Mgła, Majestic, Pogrzebani żywcem.

Serial opowiada o ziemi ogarniętej epidemią, która powoduje, że na świecie zaroiło się od żywych trupów, a o przetrwanie walczą pojedyncze grupy ocalałych ludzi, w tym nasi bohaterowie dowodzeni przez szeryfa Ricka Grimesa (Andrew Lincoln). Próbują dotrzeć do ośrodka, w którym mają trwać prace nad szczepionką. Droga jest daleka, Zombiaki groźne, a nie wszyscy chcą współdziałać w dążeniu do celu.
Poza tym grają:
Norman Reedus (Pandorum, Posłańcy 2, Cigarette Burns, Wyspa Zombie, Blade II)
Jon Bernthal (seriale: Bez śladu, CSI, Prawo i bezprawie, Wzór, Pacyfik)
Sarah Wayne Callies (Zabójczy szept)
Laurie Holden (Mgła, Silent Hill, Majestic, Fantastyczna Czwórka, seriale: Z Archiwum X, Poltergeist)
Jeffrey DeMunn (Świąteczne zło, Autostopowicz, Plazma, Nawiedzony dom, Skazani na Shawshank, Z archiwum X: pokonać przyszłość, Zielona Mila, Majestic, Mgła)
Steven Yeun (Law nad Order: LA)
Chandler Riggs 

I jeszcze zwiastun drugiej serii:


1 komentarz:

Arturro pisze...

pierwszy sezon nawet nawet chociaż przegadany był za bardzo, teraz leci drugi ale jeszcze sie za niego nie wziąłem, brak czasu...

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga