niedziela, 6 listopada 2011

Pociąg z narządami ...

W Rosji może się zdarzyć wszystko? Nawet pociąg, w którym zabijaniu są ludzie aby wykorzystać ich narządy do przeszczepów? 

Tak właśnie Rosję (chociaż film kręcono w Bułgarii) widzi Gideon Raff (Miejsce zbrodni) - reżyser i scenarzysta filmu Train z 2008. Grupę młodych amerykańskich zapaśników (judoków?) wsadza on do pociągu do Odessy, którym mają pojechać na kolejne swoje zawody. Pociąg jak pociąg, pasażerowie jak pasażerowie, ale od samego początku wiemy jednak, że dzieje się w nim coś złego. Tajemniczy mężczyzna bowiem rozcina ludzkie ciało i wyciąga z niego narządy...
Trudno się oczywiście nie domyślić, że naszych bohaterów czekają niemiłe przygody.
Pytanie tylko kto zginie pierwszy, czy ktoś przeżyje, jak skończą oprawcy. Amerykanie jadą tym akurat pociągiem bo nie zdążyli na skład, którym jechała cała ekipa. Po pierwszych zawodach bowiem zabawili się w dyskotece. Film ogląda się szybko i z przyjemnością, chociaż oczywiście żadnej radości nie sprawiają "operacje" na ofiarach zwyrodnialców - wykrajanie wątrób, wydłubywanie oczu itd. Ale naprawdę w porównaniu z paru innymi sadystycznymi filmami sceny te są bardzo "lajtowe".  Tuż przed finałem filmu - sadystyczni pozyskiwacze narządów żartują sobie, co ciekawe, że następnym ich celem będzie Warszawa, gdzie przebywa wielu turystów...
W filmie grają m.in.::
Thora Birch (Purpurowy pożeracz ludzi, Lochy i smoki, Bunkier, Shadow Realm, Mroki duszy, Termin)
Gideon Emery (Project Schadowchaser II, Zabójcza głębia, Lęk pierwotny)
Todd Jensen (Policyjny cyborg, Project Schadowchaser II, Maglownica, Breeders, Rekiny grozy, Nightmare City 2035, Mega snake, Nietoperze: krwawe żniwo, To żyje, Jadowity wróg, Boogeyman 3, Złodzieje gwiazd, Droga bez powrotu 3)
Shelly Varod (Blood Dancers, The Snake King, Bezbożnik, Universal Soldier III, Miasto widmo, Złodzieje gwiazd, Morlocks, The Task)
Kavan Reece (Jane Doe: powiązania, Dead Man's hand, Grizzly Park)
Valentin Ganev (Mroczna otchłań, Porzuceni, Czwarty stopień, The Task)

Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga