sobota, 19 listopada 2011

Straszny Wybuch

To jeden z tych filmów, które mogą zachęcić opisem, a później odstraszają niemal w każdej scenie. Dlatego szczerze odradzam oglądanie Wybuchu (Super Eruption 2011).

Film opowiada o wybuchu superwulkanu z Yellowstone, który ma zniszczyć świat. I rzeczywiście wszystko na to wskazuje. Do momentu, w którym okazuje się, że ocalała wulkanolożka i strażnik parkowy cofają się w czasie by samym sobie opowiedzieć jak uratować ziemię. Brednia, prawda? Ale czasami z opisu filmu wynika, że to brednia, a później fajnie się ogląda. Ale nie w tym przypadku. Brednia przeczytana pozostaje brednią oglądaną. A efekty specjalne, pewnie jakbym poćwiczył, sam bym stworzył jak nie lepsze, to na pewno porównywalne. Do tego niestety reżyser (Matt Codd - Polowanie na rekina, Monolit, Dynastia smoka, Morlocks, Zaginiona kolonia) i scenarzysta (Rafael Jordan - Zaginiona kolonia, Jadowity wróg, Captain Drake, Yeti: Course of the Snow Demon, Zagłada planety ziemia, Thor: Młot Bogów, Złodzieje gwiazd, Drapieżnik wykuty z lodu) zrobili ze swoich bohaterów idiotów, którzy postępują irracjonalnie w niemal każdej sytuacji (zapewne sprytniejszy byłby pies Frodo).
W filmie występują:
MyAnna Buring (Zejście, Zejście 2, Omen, Freakdog, Doomsday, Kredo, Lesbian Vampire Killers, Devil's Playground, Witchville, Saga Zmierzch: Przed świtem)
Richard Burgi (Flash III, Poślubiłam kosmitę, Darklight, Żołnierze Kosmosu II, Przynęty, Hostel II, Piątek 13)
Alex Wyndham (Freak Dog, Wzgórza stają się czerwone)
Trevor White (Niesamowita częstotliwość, Hellraiser: Droga do piekła)Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga