poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Kwarantanna 2 czyli uważaj na chomiko-szczury w samolocie

Sceptycznie byłem nastawiony do amerykańskiej przeróbki [rec] pod tytułem Kwarantanna. Ale miło się rozczarowałem. Teraz jeszcze milej - druga część Kwarantanny (Quarantine 2: Terminal) USA 2011) to nie przeróbka [rec]2 a osobna historia!

Oczywiście smakoszy ten film nie zadowoli. Ani nic nowego, ani szczególnie pomysłowego. A i naiwności wiele. Ale oglądało mi się świetnie. Od początku do końca.
A od razu na początku mamy nawiązanie do pierwszej części. Kiedy pasażerski samolot startuje w lotniska w Los Angeles widzimy przez okno maszyny kamienicę otoczoną przez policję. To tam działa się pierwsza część akcji. W czasie lotu jeden z pasażerów czuje się źle, pewnie niestrawność albo turbulencje mogły wpłynąć na jego zdrowie - pomyślałby ktoś kto pierwszy raz ogląda horror.
Ale my swoje wiemy, nie przez przypadek na początku filmu pojawiają się chomiki (które później okazują się szczurami), a jeden z nich gryzie mężczyznę, który później zwraca na stewardessę zawartość swojego żołądka. Taaaa. Mamy infekcję. Piloci zgłaszają problem i lądują na lotnisku (lekkie nawiązanie do książki Wirus?) . Nikt ich jednak nie wita. Przez pomyłkę na pokład dostaje się bagażowy i wyprowadza pasażerów i załogę do pustego magazynu. A ponieważ trup zaczyna się ścielić już gęsto budynek zostaje otoczony przez służby specjalne. I tak dalej. Oczywiście wiemy jak się skończy, noo, mały dreszczyk zostaje czy przeżyje jedna osoba czy więcej. No i co się stanie ze szczurami! Bądźmy spokojni - twórcy filmu zostawili sobie furtkę do trzeciej części.
Swoją drogą pewnie fajnie ten film by się oglądało w samolocie 8-) Tak jak pierwszą część Oszukać przeznaczenie (a propos warto by się dziś wybrać na piątą część tego filmu do kina)
Film wyreżyserował i napisał scenariusz John Pogue. Nowicjusz w reżyserce, ale nowicjusz, który napisał wcześniej scenariusze do Sekty 1 i 3, Statku Widmo i Rollerball.
W filmie grają w większości mało doświadczeni horrorowo aktorzy m.in.:
Bre Blair (Intruzi, Krew niewinnych, Something wrong in Kansas)
Josh Cooke (serial Dollhouse)
Lynn Cole (Mroczne szczątki)
Phillip DeVona (serial Pamiętnik wampirów, Mr. Brooks, Przeczucie)
Sandra Ellis Lafferty (Nowy koszmar Wesa Cravena, Armia Boga, Strażnik dusz)


Brak komentarzy:

Szukaj na tym blogu

Archiwum bloga